Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna energooszczędne

Stolarka okienna energooszczędna oferowana jest przez wielu producentów. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, aby mieć pewność, że ma się do czynienia z nowoczesnymi oknami o cechach energooszczędności. 

Współczynnik przenikania ciepła

Jak można rozpoznać okna energooszczędne? Sprawdzając współczynnik przenikania ciepła. Przy normalnej stolarce okiennej jest to wartość, która utrzymuje się na granicy U=1,3. Okna energooszczędne mają wartość U=0,8. Niby mało, ale to dzięki temu w domu utrzymuje się zdecydowanie więcej ciepła, co będzie też widoczne przy rachunkach za ogrzewanie. Nie oznacza to faktu, że normalna stolarka okienna jest zła, ale jeżeli ktoś ma szansę na to, aby zapewnić sobie więcej ciepła, to dlaczego nie miałby wykorzystać takiej możliwości. W szczególności, że poniesiony koszt będzie zwracał się pod postacią niższych rachunków za ogrzewanie.

Gdzie kupić okna energooszczędne?

Na pewno u sprzedawcy, cieszącego się zaufaniem wśród swoich klientów. Do grona takich osób zaliczyć można markę Internorm, której oferta dostępna jest na okna-internorm.pl. Wystarczy wejść na podaną stronę, w zakładce kontakty, aby móc skontaktować się z katowickim oddziałem tej firmy. Chociaż, salony Internorm znaleźć można nie tylko w Katowicach, ale również w kilku innych, polskich miastach. Dzięki temu zdecydowana większość osób ma dostęp do energooszczędnych okien, które wyróżniają się również solidnością wykonania. Inwestorzy na pewno będą zadowoleni z tego typu produktów. 

 

Możesz również polubić…