Dom i Wnętrze

Nowoczesna sypialnia

 

Najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości wyposażenia i wykończenia wnętrza sypialni jest maksymalizacja możliwości wypoczynkowych. To przecież miejsce na przyjemny, spokojny relaks, sen i odpoczynek po długim dniu pełnym wyzwań, pracy i wykonywania codziennych, domowych obowiązków. Szczególnie gdy zamieszkuje się w domu jednorodzinnym, gdzie pracy przecież nigdy nie jest zbyt mało. Niezależnie od miejsca jest to pomieszczenie, w którym najczęściej znajdujemy dla siebie azyl, w którym pragniemy czuć się dobrze i swobodnie. Jak więc urządzić sypialnię?

 

Do sypialni stworzonej w stylu nowoczesnym

 

nie wprowadzamy krzykliwych kolorów. Lepiej postawić na bardziej stonowane barwy, a może i połączenie bieli z czernią lub szarościami. Biel zawsze sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe i bardziej przytulne. Klasyczne połączenie z czernią i drewnianymi elementami wykończenia mebli czy podłogi stworzą dla nas świetne miejsce do wypoczynku.

Ścianę za łóżkiem,

 

które jest głównym elementem wyposażenia sypialni, można udekorować kilkuelementowym obrazem, wytapetować lub położyć na niej dwubarwną, stonowaną kolorystycznie fototapetę (sprawdź przykłady). Ważne, by przedstawiający ją obraz nie stawał się dominantą wystroju pomieszczenia, by był subtelny, a nie nad wyraz rzucający się w oczy.

Nowoczesne sypialnie dobrze komponują się ze srebrnymi, metalicznymi dodatkami. Także z meblami w prostej formie. W jasnych przestrzeniach dobrze sprawdzą się przytulne dywany, bawełniana pościel i białe poduszki. Wybierając dobre dodatki z szerokiej oferty sklepowej, zwróć szczególną uwagę na materiał ich wykonania i fakturę, która je cechuje.

Styl nowoczesny szczególnie charakteryzuje minimalistyczna forma. Od sypialni wymagaj, by była funkcjonalna i nieprzytłoczona ilością mebli. By poruszanie się w niej było łatwe. Ważne, by na małych przestrzeniach nie zagrać sypialni, która stanie się w ten sposób uciążliwa w użytkowaniu i nie zapewni wysokiego komfortu, którego należy wymagać od pomieszczenia tego typu. Gdy dysponujesz większym pokojem, zawsze możesz pokusić się o wprowadzenie do niego jednego czy dwóch dodatkowych mebli w postaci prostej w kształcie szafy, czy wygodnego fotela.

 

Możesz również polubić…