Nawożenie roślin w ogrodzie – co musisz wiedzieć?

Założenie ogrodu wymaga nieustannego doglądania roślin. Czym je nawozić, aby cieszyły twój wzrok latem?
Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z uprawą ogrodu, możesz zastanawiać się, czy rośliny, które się w nim znajdą w ogóle potrzebują nawożenia. Specjaliści nie mają wątpliwości – odpowiedź na tak podstawione pytanie jest pozytywna. Regularnie nawożąc rośliny, które znalazły się w ogrodzie, możesz sprawić, że nie tylko będą one zdrowo rosły, lecz także lepiej zniosą chłód.

Nawożenie roślin? Pamiętaj o tym przez cały rok

Pielęgnacja roślin zajmuje sporo czasu i wymaga doboru prawidłowych środków. Zauważ, że wiosną powinieneś zastosować kompost, bo właśnie wtedy ziemia budzi się do życia. Dodatkowe składniki odżywcze przydadzą się zatem roślinom, które przetrwały zimę. Latem konieczne jest ich regularne podlewanie. Nie obejdzie się również bez zastosowania środków ochronnych, które uporają się ze szkodnikami.
Prace w ogrodzie kończą się jesienią. To idealny czas, aby przygotować rośliny do zimy. Jednym z etapów jest m.in. ich wapnowanie.

Wybierz produkty wysokiej jakości

Chcesz, żeby twój ogród zawsze prezentował się nienagannie? Musisz pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybierać nawozy wysokiej jakości. Jeżeli wybierzesz najtańsze produkty, to mogą one nie spełnić swojej roli. Skoro zdecydowałeś się założyć ogród, to teraz nie warto na nim oszczędzać.
Masz problem z doborem prawidłowych nawozów i środków ochrony roślin? W takiej sytuacji zdaj się na pomoc specjalistów. W sklepach ogrodniczych nie pracują przypadkowe osoby, ale miłośnicy ogrodnictwa, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z klientami.
Więcej o pielęgnacji ogrodów doczytacie na www.dom.pl/ogrod/projekty-i-pielegnacja-ogrodow

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION