Nawigacja czy klasyczna mapa w czasie podróży?

Szykując się do podróży powinniśmy zainteresować się przede wszystkim sprawnością naszego samochodu oraz odpowiednim poziomem wszelkich płynów eksploatacyjnych. Dla wielu osób istotne są również niezbędne dodatki: odpowiednio wyposażona apteczka czy elementy takie jak koło zapasowe, kamizelka, trójkąt drogowy.
Zanim jednak wyruszymy w trasę warto zastanowić się nad sposobem nawigacji, szczególnie podróżując poza granicami naszego kraju. Do wyboru mamy klasyczne, papierowe mapy, jak również nowoczesne urządzenia nawigujące, oferujące liczne funkcje. Co ciekawe, miłośników klasycznych, papierowych map nie brakuje – jakie są argumenty za konkretnymi rozwiązaniami?

Zalety i wady

Zaletą nawigacji elektronicznej jest możliwość szybkiego określenia trasy z uwzględnieniem dróg płatnych, bezpłatnych. Dodatkowo urządzenie podłączone do prądu będzie nas automatycznie prowadzić przez całą drogę, bez konieczności zatrzymywania się i konsultowania mapy. Problem pojawia się jednak podczas braku sygnału GPS jak również zaniechania aktualizacji map. Oczywistym kłopotem jest także brak zasilania urządzenia.
Klasyczne mapy nie potrzebują prądu, jednak ich wielokrotne użytkowanie sprawia, że z czasem zaczynają się one przecierać, drzeć. Są podatne na szybkie zniszczenie.
Najnowsze mapy drogowe oraz nawigację samochodową topowych producentów oferuje sklep motoryzacyjny eport2000.pl.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION