Najskuteczniejsze składniki tabletek do ssania na gardło

Tabletki do ssania na gardło to jeden z najczęściej kupowanych leków bez recepty. Pomagają one zlikwidować podrażnienie i suchość błony śluzowej oraz zwalczyć ból i wspomóc walkę z infekcją gardła. W ich skład wchodzą substancje farmakologiczne o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz cały szereg substancji naturalnych. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Skarby z ula

Składnikiem wielu tabletek do ssania na gardło jest miód. Jego lecznicze właściwości znane są od tysiącleci. Miód działa osłonowo na śluzówkę gardła, wspomaga gojenie oraz działa antybakteryjnie. Uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając obrzękowi i łagodząc stan zapalny.
Kolejnym cennym składnikiem tabletek na gardło jest propolis, wykazujący działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Propolis łagodzi zmiany zapalne, wspomaga gojenie uszkodzeń śluzówki gardła i działa znieczulająco.

Zioła na gardło

Najbardziej powszechnymi składnikami tabletek do ssania na gardło są ekstrakty ziołowe. Prawoślaz dzięki wysokiej zawartości śluzów roślinnych działa łagodząco i osłaniająco. Ponadto wspomaga leczenie stanu zapalnego i hamuje odruch kaszlowy. Szałwia znana jest z działania odkażającego, ściągającego i przeciwzapalnego.
Rumianek łagodzi podrażnienia, działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Tymianek zawiera witaminę C i E, wapń, magnez, żelazo, potas oraz flawonoidy. Wykazuje działanie rozrzedzające wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie. Łagodzi śluzówkę gardła, krtani i strun głosowych.

Silny ból- silniejszy lek

Silnym działaniem przeciwbólowym i przeciwzapalnym cechują się tabletki zawierające niesteroidowe leki przeciwzapalne. Salicylan choliny czy flurbiprofen skutecznie likwidują ból, hamując czasowo przewodnictwo nerwowe. Jednak zakres ich działania jest znacznie szerszy.
Tabletki do ssania na gardło z farmaceutycznymi składnikami skutecznie hamują rozwój infekcji i ograniczają jej zasięg. Wnikając w głąb zainfekowanych komórek nabłonka skutecznie unieszkodliwiają wirusy i bakterie, walcząc nie tylko z objawami, ale także przyczyną bólu i dyskomfortu gardła.
Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl

About the author

Related