Najpopularniejsze modele butów rowerowych

Chcąc czerpać jeszcze większą przyjemność z jazdy na rowerze i osiągać jeszcze lepsze wyniki, warto by było przygotować się jak prawdziwy profesjonalista, czyli zainwestować w specjalistyczne ubranie i oczywiście obuwie. Mogą to być buty rowerowe SPD, buty MTB albo nawet buty miejskie. Czym zatem różnią się od siebie te poszczególne modele?

Buty MTB

Przez wielu uznawane za najbardziej użyteczne i warte zakupu. Mimo niecodziennej konstrukcji są w miarę uniwersalne, bo można w nich zarówno odbywać dłuższe przejażdżki, jak i w razie potrzeby zejść z roweru i udać się na krótką pieszą wycieczkę.

Buty rowerowe typu MTB sprawdzają się niemalże na każdym typie nawierzchni, co także wpływa mocno na ich uniwersalny charakter. Spokojnie można jeździć w nich po asfalcie i innych twardych drogach, ale też i wykorzystać je w trudniejszym terenie, pamiętając tylko o tym, by wcześniej wmontować w nie dodatkowe kołki.

Buty szosowe

Nazywane również butami rowerowymi SPD. Najlepszy model dla długodystansowców, którzy każdego dnia potrafią pokonać na swoich dwukołowcach dziesiątki bądź setki kilometrów i nigdy nie mają dość. Przeznaczone zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Dość drogie, ale na ogół warte swojej ceny.

To, co w głównej mierze odróżnia buty rowerowe SPD od obuwia MTB to ich przeznaczenie. O ile bowiem w butach MTB można normalnie chodzić, tak w przypadku tych SPD jest to niewykonalne – służą one tylko i wyłącznie do jazdy na rowerze.

Buty miejskie

Osobom, którym nie zależy jednak na profesjonalnym uprawianiu sportu, w zupełności mogą wystarczyć tradycyjne buty miejskie, nazywane też butami turystycznymi. To bardzo uniwersalne modele, sprawdzające się w różnych aktywnościach. Nie służą wyłącznie do jazdy na rowerze.

Na pewno dużym plusem butów miejskich jest ich lekkość i miękkość. Te dwie cechy sprawiają, że praktycznie nie czuje się ich na nogach, dzięki czemu z powodzeniem można w nich spędzić cały długi dzień.

Buty górskie

Wyglądają niczym klasyczne górskie trapery, ale różnią się konstrukcją, która pozwala na zastosowanie specjalnego systemu SPD, dzięki któremu przemieniają się w prawdziwe buty rowerowe SPD. Są masywne i sztywne, ale dzięki temu doskonale chronią kostki i całe stopy.

Dodatkową zaletą butów górskich jest ich wodoodporność. W większości przypadków wykonuje się je z materiałów o podwyższonych właściwościach technicznych, które nie ulegają uszkodzeniom nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

Previous article

Skok tandemowy

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://kerganos.com/w-poszukiwaniu-nowych-form-reklamy-i-promocji/ http://nederland-oeso.org http://datasolutions.com.pl/jaki-lezak-technorattan-wybrac-aby-korzystac-z-pelni-lata/