Moda na szkolenia

Młodzi ludzie coraz chętniej uczestniczą w szkoleniach, które podnoszą ich kwalifikacje. Szkoleniami interesują się zarówno osoby, które pracują w biurach, jak i te, których praca wiąże się z aktywnością fizyczną. Jakie kursy są najczęściej wybierane przez młode osoby, które swoją przyszłość wiążą z uprawianiem sportu? Poniżej znajduje się zestawienie najpopularniejszych kursów oraz szkoleń.

Kurs trenera personalnego

W ścisłej czołówce najchętniej wybieranych kursów znajduje się kurs nadający uprawnienia trenera personalnego. Ukończenie takiego kursu pozwala na indywidualną pracę z klientem na siłowni, ustalanie indywidualnych programów treningowych, dobieranie właściwej diety. Trener personalny towarzyszy swojemu klientowi zazwyczaj przez kilka miesięcy, o ile więc uda się zacząć współpracę z przynajmniej kilkoma osobami można liczyć na pewne i dosyć stabilne zarobki.
Kurs trenera personalnego organizowany jest we wszystkich większych miastach Polski, można zrealizować go w tydzień. Składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Aby uzyskać certyfikat konieczne jest zdobycie zaliczenia z obydwu części kursu. Dodatkowo, kursant zobowiązany jest do przeprowadzenia kilkudziesięciu godzin treningu personalnego na siłowni w ramach praktyki. Dopiero po wykazaniu odbycia praktyk może zostać mu przyznana legitymacja trenerska. Koszt kursu trenera personalnego to około 1500 – 2000 złotych.

Kurs instruktora fitness

Kurs instruktora fitness pozwala na prowadzenie zajęć fitness – TMT, TBC, ABS, stepu, stretchingu czy różnego rodzaju innych zajęć. Instruktor fitness prowadzi zajęcia grupowe, nie ma natomiast uprawnień do prowadzenia zajęć indywidualnych oraz układania indywidualnych planów treningowych.
Organizacja kursu wygląda to bardzo podobnie jak w przypadku kursu trenera personalnego. Potencjalny kandydat na trenera fitness zobowiązany jest uczestniczyć w kursie składającym się z części teoretycznej oraz praktycznej. Również i tutaj po zakończeniu kursu czeka go odbycie praktyki.
Kurs ten, podobnie jak kurs trenera personalnego można zrealizować w tydzień. Istnieje również opcja realizacji kursu instruktora fitness w trybie weekendowym – w tym przypadku trwanie kursu nieco rozciągnie się w czasie, jednak w ciągu tygodnia można już realizować obowiązkowe zajęcia praktyczne.
Koszt kursy trenera fitness to wydatek rzędu około 1500 złotych. Zdobycie certyfikatu oraz legitymacji daje uprawnienia do prowadzenia zajęć na siłowniach, w klubach sportowych, czy zajęć fitness w szkołach.
Artykuł powstał we wspłpracy ze specjalistami z Akademii Total Fit Center

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION