Meble na wymiar

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór mebli kuchennych nie był tak szeroki jak ma to miejsce obecnie. Dzisiaj wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu z meblami, aby już po kilkunastu minutach mieć możliwość odebrać wymarzoną szafkę kuchenną ze sklepowego magazynu. Co jednak z meblami na wymiar?
Wbrew pozorom nie w każdym sklepie z meblami zamówimy meble kuchenne na wymiar. Wielu producentów mebli przestawiło się ostatnimi czasy na produkcję masową zgodnie ze światowymi standardami – szafka musi mieć określony wymiar, który wykorzystany będzie mógł być w przypadku wielu kuchni, a nie jednej niestandardowej. Jest to zrozumiałe podejście jeżeli popatrzymy jedynie na aspekt finansowy wyrażający się w kosztach produkcji oraz potrzebnym na t czasie. Jeżeli tylko nie mówimy tutaj o ręcznym wykonywaniu mebli, to każdorazowe przestawienie maszyn dla wykonania jednej, niestandardowej szafki byłoby wybitnie nieopłacalne ekonomicznie.

Gdzie zamówić meble na wymiar?

Gdzie można jednak kupić meble na wymiar? Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie stolarza, który prowadzi własny zakład stolarki i osobiście podejmie się wykonania mebli kuchennych na wymiar. Posłużyć się w tym celu możemy lokalną prasa i działem ogłoszeń, wyszukiwarką internetową google (np. hasła „meble na wymiar + nazwa naszej miejscowości”), bądź po prostu podjechać na okoliczne targowisko. Na przykładzie Wrocławia można wskazać, że na niedzielnym targowisku w okolicach Dworca Świebodzkiego z łatwością można znaleźć wystawiających się stolarzy, który bardzo chętnie podejmą się wykonania naszych kuchennych mebli zgodnie z naszymi wymaganiami i założeniami, a jednocześnie koszt ich wykonania będzie akceptowalny dla obu stron.

Pomysły i aranżacja

Decydując się na zamówienie mebli na wymiar pamiętajmy o tym, że to fachowiec powinien dokonać dokładnych pomiarów naszej przestrzeni kuchennej i dokładnie rozplanować wszystkie meble. Co prawda ostateczna decyzja należy do nas, to jednak doświadczenie fachowca i jego pomysły również mogą być przydatne w przypadku aranżacji kuchni – w końcu mebli kuchennych nie zmienia się co chwilę, a i zamawiając meble na wymiar warto myśleć przyszłościowo.
Podsumowując, pomimo tego, że sieciowe sklepy meblowe odeszły już jakiś czas temu od oferowania swoim klientom realizacji mebli na wymiar, to na rynku wciąż działają stolarze niezrzeszeni, którzy bardzo chętnie podejmą się realizacji dla nas mebli kuchennych. Dobre meble kuchenne mają cenę jedynie nieznacznie wyższą od zakupu kuchennych mebli wprost z marketu.
Meble kuchenne Katowice oferuje firma Janmar

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION