Maty ochronne – zastosowanie, dobór

Profesjonalne maty ochronne pozwalają utrzymać w nienagannym stylu podłogę przez długi okres czasu. Jest to szczególne ważne, gdyż pozwala to uniknąć ewentualnych kosztów jej wymiany na nową czy renowacji.

Zastosowanie mat ochronnych

Maty ochronne znajdują zastosowanie praktycznie na każdym rodzaju podłogi poczynając od paneli i płytek a kończąc na wykładzinach dywanowych. Bardzo często można spotkać je także przy stanowiskach pracowniczych wielu firm. Jedne jak i drugie charakteryzują się odmiennymi funkcjami.

Maty ochronne na podłogę często zobaczyć można w biurach czy też w domu. Mają za zadanie uchronić panele lub wykładzinę dywanową przed zniszczeniem. Szczególnie przyczyniają się do tego fotele na kółkach. Oczywiście istnieje możliwość wymiany kółek na gumowe, jednak spora część posiada plastikowe.

Problemem jaki wtedy się pojawia jest wytarcie się podłogi poprzez ścieranie plastikowymi kółkami wierzchnich warstw paneli oraz dywanów. Tworzy się wtedy bardzo nieestetyczny wygląd, który może prowadzić do uszczerbku w postaci odprysków czy też wyrwanego materiału.

Maty ochronne w przemyśle

Maty ochronne znajdują swoje zastosowanie także w przemyśle. Szczególnie często oraz chętnie wykorzystywane są w firmach chemicznych, gdzie istnieje ryzyko wylania się chemikaliów mogących zniszczyć posadzkę. Wykonane z gumy maty ochronne posiadają właściwości izolujące i są odporne na wiele odczynów kwasowych oraz zasadowych.

Innym powodem wykorzystania mat ochronnych w przemyśle jest ergonomia pracy. Często znajdują się one przy stanowiskach pracy stojącej. Wykonane są z miękkiego materiału, który pozwala odciążyć stawy i wpływa on korzystnie na zdrowie.

Jaką wielkość maty wybrać?

Wielkość jaką powinniśmy wybrać jest zależna od zakresu pola pracy lub pola jakie ma być chronione. Przeważnie powinno się brać kilku centymetrowy zapas z każdej strony, aby odpowiednio ochronić podłogę przed zniszczeniem.

W przemyśle zdarza się, że maty pokrywają znaczną lub praktycznie całą podłogę. Takie przypadki występują w wyżej wspomnianych firmach wykorzystujących do pracy chemikalia. Odpowiednie zabezpieczenie posadzki pozwoli utrzymać ją w nienagannym stylu przez wiele lat pracy.

Jak położyć matę?

Nie wymaga to specjalnych umiejętności jeśli nie mamy do czynienia z wielkimi powierzchniami. Wystarczy ją położyć pod krzesło i można bezpiecznie z niej korzystać.

W przypadku mat rozwijanych na większej powierzchni potrzebnych do pracy jest kilka osób, które równomiernie ją rozprowadzą po całej hali lu jej części.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

https://mtsolutions.com.pl/zabiegi-poprawiajace-wyglad-skory/ http://dicetheatreonice.org/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-co-warto-o-nim-wiedziec/ http://jnbfgk.com