Maty ochronne sposobem na podłogi bez skazy

Każdy rodzaj podłogi, niezależnie od tego, z jakich materiałów zostanie stworzony potrzebuje ochrony szczególnie w miejscach, które ze względu na dużą ich eksploatację w szczególności narażone są na powstanie zniszczeń. Najlepszym sposobem na ochronę tych miejsc są maty ochronne – dostępne w wielu rozmiarach i wykonane z różnych materiałów.

Mata dobrana do rodzaju podłogi

Dostępne na rynku maty ochronne można bez przeszkód stosować na większości rodzajów podłóg. Skuteczną ochronę będą jednak dawały dopiero wtedy, gdy zostaną one odpowiednio dobrane do rodzaju podłogi, na jakiej się znajdą. W przypadku oceny skuteczności mat ochronnych najistotniejszym parametrem jest jej przyczepność do podłoża na jakim się będzie znajdowała. Ciągle przesuwająca się mata z pewnością nie bezie w odpowiedni sposób chroniła podłoża, dodatkowo przy tym nie będzie zbyt komfortowa w użytkowaniu.

Najprostszy podział mat ochornnych

Wszystkie ochronne maty tak naprawdę podzielić można na dwie, bardzo proste kategorie. Na maty gładkie oraz te posiadające wypustki ( kolce). Maty gładkie będą najlepiej sprawdzały się na twardych podłogach, wykonanych przede wszystkim z ceramiki, laminatów oraz drewna. Tego rodzaju maty ochronne pokryte są specjalną substancją ( poliuretanem lub inną substancją o właściwościach antypoślizgowych), dzięki czemu powłoka ochronna będzie idealnie przylegała to podłoża i nie zmieniała przez cały czas swojego położenia. Natomiast maty w wypustkami ( bądź też kolcami) idealnie sprawdzą się przy wszelkiego rodzaju wykładzinach dywanowych. Takie maty najczęściej spotykane są w biurowcach, gdzie niezbędne jest, aby wykładzina idealnie ( między innymi dla bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się tam osób) przylegała do podłoża.

Mata ochronna a ogrzewanie podłogowe

Nowoczesne budownictwo coraz częściej charakteryzuje się tym, że przy budowie mieszkań czy domów wielokrotnie stosowane jest ogrzewanie podłogowe. W tym przypadku wiele osób zastanawia się nad tym, czy zastosowane ogrzewanie podłogowe uniemożliwia całkowicie stosowanie mat ochronnych na ogrzewane podłoża. Prawda jest taka,że maty i ogrzewanie mogą być ze sobą stosowane równocześnie, pod warunkiem jednak, że wcześniej sprawdzimy z jakiego tworzywa taka mata została wykonana. Materiał wykonania musi być oczywiście odporny na ciepło i działanie wysokich temperatur – wówczas taka mata bez najmniejszych problemów będzie mogła być stosowana wraz z ogrzewaniem podłogowym. Najlepsze zatem na ogrzewane podłogi będą maty wykonane z poliwęglanu lub PET.
Więcej informacji znajdziesz na stronie maximat.pl/

About the author

Related