Masaż na cztery ręce – co to takiego?

Najnowsze propozycje nowoczesnych salonów masażu nie przestają zadziwiać samych klientów. Wśród nich pojawił się ostatnio masaż na cztery ręce, gwarantujący niesamowite doznania i wyjątkowe, niespotykane odczucia. W jaki sposób się go wykonuje i do kogo jest on kierowany?

Masaż na cztery ręce – krótka charakterystyka

Jeszcze kilka lat temu na skorzystanie z tego zabiegu mogli sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi klienci. Dziś natomiast co drugi salon masażu uzupełnia nim ofertę swoich usług, a sam masaż przestał być okrutnie drogi – obecnie trzeba za niego zapłacić ok. dwieście złotych.
W większości przypadków masaż na cztery ręce przypomina dość mocno masaż klasyczny, z tą jedną różnicą, że jest wykonywany przez dwóch masażystów jednocześnie. Czasem wprowadza się do niego także inne techniki. Masaż na cztery ręce może zawierać pewne elementy pochodzące z aromaterapii, pielęgnacji ciała czy muzykoterapii.

Maksymalne odczucia podczas masowania

Niemalże każdy salon masażu wskazuje klientom główną zaletę zabiegu na cztery ręce, którą jest jego intensywność i maksymalizacja doznań. Klient kładzie się wygodnie na specjalnej leżance, a jego ciałem zaczyna się zajmować dwójka masażystów. Odczucia są niesamowite, a przyjemności tej nie da się opisać słowami. Na taką chwilą błogiego relaksu powinny sobie pozwalać osoby prowadzące aktywny tryb życia.
Wartości masażu na cztery ręce zostały docenione przez samych naukowców. Odkryli oni bowiem, że ten zabieg potrafi jednocześnie stymulować dwie półkule mózgu. Pacjenci poddawani masażom na cztery ręce nieraz mówią o tym, że w czasie zabiegu przenoszą się do innego wymiaru i zapominają o rzeczywistości. Doznania są na tyle intensywne, że mogą przypominać stan lekkiego transu czy hipnozy.

Bezpieczeństwo zabiegu

Doświadczony i prawidłowo działający salon masażu zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich klientów. Mimo iż masaż na cztery ręce z pozoru może wydawać się aż nadto intensywny, prawidłowo wykonany na pewno nie sprawi osobie masowanej żadnego bólu czy nawet lekkiego dyskomfortu.
Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do przeprowadzania masażu na cztery ręce. Skorzystają na nim zarówno aktywni sportowcy, potrzebujący solidnego odprężenia, jak i zwykli ludzie przemęczeni swoją codzienną pracą i domowymi obowiązkami.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

About the author

Related