Masaż klasyczny – przydatne informacje

Masaż klasyczny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach masażu oraz gabinetach rehabilitacyjnych. Jest to związane nie tylko z jego stosunkowo niską ceną oraz prostotą wykonania, ale również z rzeczywistymi efektami, które można osiągnąć przez jego działanie. Co warto wiedzieć o masaż klasycznym?

Podstawowe informacje

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że masaż klasyczny trwa przeważnie w okolicach sześćdziesięciu minut i w tym czasie otrzymamy przeważnie masaż całego ciała. Jeżeli jednak zależy nam na konkretnych rejonach ciała, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomnieć o tym naszemu masażyście, który powinien dobrać stosowane techniki do zamierzonych efektów. W zależności od tego, czy ma to być masaż relaksacyjny, regeneracyjny czy może odchudzający, stosowana technika powinna być odmienna.

Przeciwskazania do masażu klasycznego

Wbrew powszechnej opinii masaż klasyczny nie zawsze może być wykonany, a w niektórych przypadkach masażysta wręcz powinien odmówić jego wykonania w trosce o zdrowie swojego pacjenta. Najczęściej występującymi przeciwskazaniami są między innymi ciąża, miesiączka, ropne zmiany występujące na powierzchni skóry, krwiaki czy nawet przebyty w ostatnim czasie zawał lub występowanie nowotworu.

Ile to kosztuje?

Ile jednak kosztuje wykonanie masażu klasycznego? Wbrew pozorom wiele zależy tutaj od konkretnego salonu masażu oraz od miejscowości, w której jest on zlokalizowany. Im bardziej popularny salon i im lepszą opinią się cieszy, tym przeważnie ceny są wyższe. Należy jednak przyjąć, że średnio za masaż klasyczny będziemy zmuszeni wydać kwotę w przedziale od 80 do nawet 150 złotych.

Nie powinniśmy się obawiać!

Podsumowując, masaż klasyczny jest zabiegiem, którego nie powinniśmy się w żaden sposób obawiać. Dobrze wykonany masaż, który nie jest nastawiony wyłącznie na działanie relaksujące, może powodować co prawda tymczasowe zmęczenie mięśni, jednak w dłuższej perspektywie z pewnością docenimy jego pozytywne działanie na cały nasz organizm.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

About the author

Related