Malta – co warto zobaczyć na tej malowniczej wyspie?

Malta to idealne miejsce zarówno na krótki wypad, jak i długie wakacje. Na wyspie położonej niedaleko Włoch znajdziemy wiele interesujących miejsc do zwiedzenia, a także plaże, gwarantujące przemiłe i odprężające chwile podczas zażywania kąpieli słonecznych. Jeśli jednak nie dysponujemy dwutygodniowym urlopem, wówczas najlepiej skupić się na atrakcjach turystycznych, zwłaszcza takich, których nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Jak mógłby wyglądać plan przyspieszonego zwiedzania Malty? Oto propozycja na 3-dniowy, niezapomniany pobyt na wyspie.

Dzień 1 – odwiedzamy Marsaxlokk, Blue Grotto i Medinę

Podczas pierwszego dnia na Malcie warto wybrać się w podróż po jej zakamarkach, tak aby poczuć szczególny klimat tej wyspy. Naszą wycieczkę zaczynamy w Marsaxlokk, czyli rybackiej wiosce na południu lądu, posiadającej piękny port z wieloma uroczymi, barwnymi łódkami. Tamtejszy krajobraz zapiera dech w piersiach, co sprawia, że tego miejsca po prostu nie można ominąć. Ponadto, przybywając tu w niedzielę, zyskamy okazję do odwiedzenia prawdziwego targu rybnego, na którym znajdziemy wiele okazałych i świeżych owoców morza.
Następnym punktem, do którego warto się udać, jest Blue Grotto – niesamowite jaskinie morskie, będące godnym następcą Azure Window. Jeśli lubimy rejsy statkami, będzie to znakomite miejsce na taką wycieczkę. Uczucia towarzyszące oglądaniu pięknych jaskiń i monumentalnych klifów, są wręcz trudne do opisania. Kilka wykonanych tam zdjęć to świetna pamiątka, zwłaszcza, że i ten masyw skalny może się wkrótce osunąć i zniknąć z turystycznej mapy Malty. Jadąc dalej wzdłuż wybrzeża, napotkamy urokliwe plaże, skąd warto podziwiać zachód słońca. Wśród nich należy wymienić Golden Bay i koniecznie trzeba się tam wybrać, jeśli nadarzy się okazja do dłuższego pobytu na Malcie. Pełen wrażeń dzień zakończmy w Medinie, byłej stolicy Malty, której szczególną atmosferę budują wąskie, malownicze uliczki i cudowna architektura. Więcej o tym miejscu można znaleźć w artykule na stronie kreatywna.pl.

Dzień 2 – wycieczka na Gozo, Xlendi oraz Świątyni Ta’Pinu

Do tej pory większość turystów wybierała się na Gozo, aby zobaczyć słynny most skalny Azure Window. Ale nawet teraz, gdy po Lazurowym Oknie nie ma już śladu, nadal jest to godna zwiedzenia lokalizacja. Istotnym miejscem tego dnia okaże się też stolica tej małej wysepki – Victoria, albowiem żeby znaleźć się w dowolnym punkcie Gozo, trzeba za każdym razem przez nią przejechać. Koniecznie trzeba również odwiedzić rybacką wioskę Xlendi, położoną nad zatoką, w której warto się udać na pyszny lunch. Poza wybraniem się na plażę Ramla Bay oraz zobaczeniem pozostałości po Azure Window – jeśli wystarczy nam czasu – powinniśmy też pomyśleć o wycieczce do Świątyni Ta’Pinu, którą podczas pielgrzymki odwiedził papież Jan Paweł II.

Dzień 3 – dłuższy spacer ulicami Valetty

Położona na Malcie Valletta to najbardziej wysunięta na południe i jednocześnie najbardziej słoneczna stolica Europy. Co więcej, znajdująca się tam liczba zabytków jest wręcz zaskakująco duża, o czym świadczy choćby fakt, że miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mnogość atrakcji turystycznych w stolicy Malty sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – wystarczy więc dopasować plan wycieczki do własnych upodobań. Nie należy jednak zapomnieć o malowniczej Ulicy Republiki, najbardziej znanego miejsca Valetty.
A to ciekawe: Korridy na Balearach bez przelewu krwi
Malta to wyspa, która z pewnością oczaruje zarówno każdego podróżnika, jak i osoby chcące oddać się błogiemu lenistwu na pięknych, słonecznych plażach. Różnorodność wyspy sprawia, że można dowolnie żonglować czasem przeznaczonym na zwiedzanie oraz beztroski odpoczynek. Niemniej, warto uwzględnić w swoich planach kluczowe atrakcje, takie jak właśnie stolica Malty, Valetta, czy słynne już Gozo.
Źródło: www.infoss.pl

About the author

Related