Jakie łóżko do naszego mieszkania?

Wybór łóżka nie jest prosty – wynika to z olbrzymiej oferty producentów oraz możliwości związanych ze zmianami tapicerek, koloru drewna. Zazwyczaj wybierając konkretny rodzaj łóżka kierujemy się przede wszystkim ceną – to błąd. Podstawowym parametrem jest szerokość oraz długość łóżka. W przypadku długości łóżka musi być ona większa od naszego wzrostu – dzięki temu zapewnimy sobie komfort podczas snu.

Istotnym zagadnieniem jest także wybór odpowiedniego materiału konstrukcji. Producenci oferują konstrukcje drewniane, projekty wykonane z płyt meblowych oraz materiałów syntetycznych. Najpopularniejsze jest lite drewno. Dlaczego?

Zalety łóżek drewnianych

Łóżko z drewna ma wiele zalet: pierwszą z ich jest jego trwałość. Drewno jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia oraz zarysowania. Podczas dobierania odpowiedniego kawałka drewna stolarze zwracają uwagę na wszelkie skazy czy uszkodzenia – drewno ze skazami jest automatycznie odrzucane. Kolejnym istotnym aspektem jest elastyczność drewna – minimalny stopień elastyczności sprawia, że łóżko jest zdecydowanie mniej podatne na mikrouszkodzenia. Łóżka z drewna posiadają uniwersalną elegancję: świetnie sprawdzają się zarówno w sypialniach osób dorosłych, pokojach dzieci.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION