Kuba wyspa jak wulkan gorąca – poznaj ten egzotyczny zakątek!

Kuba jest jednym z najchętniej odwiedzanych, egzotycznych miejsc na Ziemi. Nie powinno to dziwić – turystów przyciągają rajskie krajobrazy, wspaniała pogoda oraz rozbudowana baza turystyczna. Również w Polsce wiele biur podróży oferuje wycieczki w to wspaniałe miejsce. Jak są organizowane? Na co mogą liczyć polscy turyści? Warto przyjrzeć się tym ofertom z bliska!
Kuba jest wyspą położoną na pięknym Morzu Karaibskim. Libia brzegowa jest niezwykle urozmaicona – pełno tu zatoczek, klifów, półwyspów oraz niewielkich archipelagów. Państwo Kuba zajmuje całą powierzchnię wyspy oraz pomniejsze wysepki. Bogata historia tego miejsca sprawia, że każdego roku na Kubie meldują się setki tysięcy turystów. W ostatnich latach panujący na wyspie reżim znacząco zelżał, przez co państwo jeszcze bardziej otworzyło się na turystów z całego świata. Turystyka stanowi obecnie jedno z głównych źródeł dochodów mieszkańców.

Kupujemy wycieczkę na Kubę!

Kupienie wycieczki na tę wspaniałą wyspę nie jest trudne – wystarczy udać się do biura podróży i dograć wszelkie szczegóły. Jako kupujący musimy określić dogodny dla nas termin (z dostępnych), jak również określić rodzaj hotelu, nasze wymagania. W ramach ceny za wycieczkę otrzymujemy bilety lotnicze, ubezpieczenie turystyczne, transfer z lotniska, zakwaterowanie wraz z wybraną opcją żywienia, opiekę pilota czy rezydenta. W cenie zazwyczaj znajdują się również bezpłatne drinki z lokalnych alkoholi, możliwość korzystania z hotelowego basenu i wiele innych.
Na miejscu na turystów czekaj wysokiej klasy hotele oraz profesjonalna obsługa. Goście hotelowi mogą korzystać z hotelowego sejfu, internetu.

Co robić na Kubie?

Kuba to przede wszystkim piękne plaże oraz wspaniałe Morze Karaibskie. Poza wygrzewaniem się na słońcu osoby aktywne mogą skorzystać z licznych boisk do gry w siatkówkę czy zajęć na plaży. Osoby ceniące bliskość wody mogą pływać, nurkować, surfować czy żeglować. Umożliwią to liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Możliwe jest również zwiedzanie najbliższej okolicy na własną rękę – pomocne okażą się wypożyczalnie rowerów, skuterów oraz samochodów.
Biuro podróży może zaoferować także wycieczki fakultatywne. Są one dodatkowo płatne i najczęściej trwają cały dzień. Na Kubie wybrać się można na jeep safari, wycieczkę do pięknej Hawany. Biura podróży organizują również wycieczki na okoliczne wyspy.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION