Komu poleca się masaż klasyczny?

Gabinety kosmetyczne oferują różne formy masażu, jednak masaż klasyczny od lat jest najpopularniejszą z nich. Zalecają go również lekarze i rehabilitanci, którzy podkreślają, że ma on zbawienny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale i stan zdrowia. Kto powinien wybrać się na masaż tego typu?

Dla zestresowanych

Osoby, które cierpią z powodu nadmiaru stresu, powinny regularnie korzystać z usług masażysty. Dzięki masowaniu pozbędą się negatywnych emocji, a w ich organizmie podniesie się poziom serotoniny. Masaż klasyczny zwiększa jej poziom podobnie jak intensywny trening na siłowni, jednocześnie chroniąc ciało przed przeforsowaniem i kontuzjami.
Zaletą masażu klasycznego jest możliwość połączenia go z relaksującą aromaterapią. Masażysta może sięgnąć po olejki o zapachu owoców i kwiatów, które poprawiają samopoczucie i pozwalają w pełni odprężyć się i pozbyć stresu.

Dla intensywnie trenujących

Intensywne ćwiczenia fizyczne poprawiają kondycję fizyczną, jednak jednocześnie powodują szereg kontuzji i znacząco obciążają organizm. Sportowcy cierpią z powodu nadwyrężonych mięśni i stawów, a masaż klasyczny pomaga im w ich regeneracji. Podczas masażu mięśnie są lepiej ukrwione i odżywione, co chroni przed ich przerostami, a następnie zwiotczeniem. Masaż poprawia też ruchomość stawów.
Intensywnie trenujący chodzą do gabinetu masażu klasycznego nawet kilka razy w tygodniu, by w ten sposób chronić się przed zakwasami. Kwas mlekowy powoduje ból mięśni, co utrudnia treningi i zmniejsza wydolność organizmu, natomiast masaż klasyczny usprawnia usuwanie zakwasów.

Dla osób w trakcie rehabilitacji

Masaż klasyczny w rehabilitacji jest stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Odpowiednie techniki masażu pozwalają zwalczać przykurcze mięśni, zmniejszać ból oraz usprawniać postępy w nauce siadania, wstawania i chodzenia u dzieci niepełnosprawnych, a u dorosłych zmniejszyć dolegliwości bólowe związane z pojawieniem się zwyrodnień stawów i kręgosłupa.
Zaletą masażu klasycznego w rehabilitacji jest wysoka efektywność. Może być on wykorzystywany w leczeniu różnych dolegliwości bez względu na wiek pacjenta oraz jego ogólną kondycję i stan zdrowia.

Dla odchudzających się

Stosowanie masażu klasycznego jako formy wsparcia procesu redukcji wagi daje doskonałe efekty. Panom pomaga usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, a paniom – zredukować cellulit oraz wysmuklić i ujędrnić uda i pośladki. Dodatkowo masowanie przyspiesza przemianę materii i lepiej odżywia komórki.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

About the author

Related

http://web7group.com/wyposazenie-ogrodu-blisko-naszego-domu/ http://lillanails.pl/zestaw-patelni-jakie-wybrac-aby-cieszyc-sie-posilkami/ http://memoriasdovicedo.org/wyposazenie-ogrodu-wybieramy-meble/