Dom i Wnętrze

Kominki zewnętrzne na tarasie – efektowny dodatek!

Chwile spędzone na tarasie czy w ogrodzie to bez wątpienia momenty odpoczynku. Odpowiednio zaaranżowany taras to jednak nie tylko wygodne meble i ciekawe dekoracje. Kominki zewnętrzne na tarasie pozwolą na przedłużenie lata i cieszenie się naturą również podczas pierwszych dni jesieni. Jak działają takie kominki? Czy są bezpieczne?

Promienniki ciepła – kominki zewnętrzne na tarasie

Promienniki ciepła jeszcze do niedawna kojarzone były z kawiarniami i restauracjami, które wczesna jesienią udostępniały swoim klientom zewnętrzne ogródki. Dzisiaj promienniki ciepła z powodzeniem możemy wykorzystać we własnych ogrodach i na tarasach. Kominki zewnętrzne na tarasie tego typu pozwolą na podniesienie komfortu podczas chłodniejszych wieczorów oraz nadanie przestrzeni bardziej przytulnej oprawy. Promienniki ciepła to urządzenia zasilane gazem z butli – butla ukryta jest wewnątrz promiennika, by nie wpływała negatywnie na odbiór przestrzeni. Promienniki posiadają włącznik, regulację wysokości płomienia, jak również bezpiecznik czuwający nad przechyłem promiennika. Takie kominki zewnętrzne na tarasie z pewnością pozwolą przedłużyć lato i spędzać więcej czasu blisko natury.

Paleniska tarasowe – nowoczesne kominki zewnętrzne na tarasie

Niewielkie tarasy to także przestrzenie, gdzie z powodzeniem wykorzystać można kominki zewnętrzne. Paleniska tarasowe projektowane są w taki sposób, by do złudzenia przypominały klasyczne paleniska. Urządzenia takie zasilane są gazem z butli, ukrytej wewnątrz urządzenia. Ceramiczne polana wspaniale imitują naturalne drewno. Palenisko tego typu nie wytwarza iskier ani gryzącego dymu, przez co jego użytkowanie jest jeszcze przyjemniejsze. Urządzenie posiada designerski wygląd, więc świetnie wpisze się w nowoczesne przestrzenie tarasowe.

 

 

You may also like...