Kantory online są bezpieczniejsze niż myślisz

Kantory online wchłaniają coraz większą część tradycyjnego ryku wymiany walut. Nic w tym dziwnego, nie tylko oferują lepsze ceny walut niż banki i kantory stacjonarne, ale są także bezpieczniejsze niż myślisz.

Systemy zabezpieczeń w kantorach online

Jak czytamy na stronie kantor – ekantor.pl, każdy kantor prowadzący działalność w internecie musi zadbać o szyfrowanie danych – zarówno swoich klientów, jak i tych dotyczących samych transakcji – poprzez zastosowanie SSL. Dokładnie taki sam typ zabezpieczenia stosują na swoich stronach banki, co świadczy o wyjątkowo wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Weryfikacja i potwierdzenie operacji

Sam certyfikat to jednak nie wszystko. Większość kantorów internetowych wprowadza dodatkowe zabezpieczenia, które mają maksymalnie utrudnić nadużycia. Zalicza się do nich chociażby weryfikację tożsamości użytkowników oraz potwierdzenia transakcji dokonywane za pośrednictwem wiadomości SMS.
Dodatkowo warto wiedzieć, że w większości kantorów online 90 proc. transakcji wykonywanych jest w ciągu zaledwie 15 minut. Z której strony nie patrzeć – kwadrans raczej nikomu by nie starczył, żeby dokonać wymiany walut w tradycyjnym kantorze.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION