Jakie narty kraków wybrać dla amatora?

W sezonie zimowym narty mogą okazać się wspaniałą przygodą, ale pamiętać należy o tym, że sprzęt dla profesjonalistów znacząco różni się od sprzętu dla amatorów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które narty Kraków będą najlepsze do nauki.

Pierwsze narty – o czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że narty powinny być idealnie dopasowane do wzrostu. Najlepiej, aby czubek nart sięgał do brody. Osoby z nadwagą powinny postawić na narty, które kończą się w okolicach nosa. Przy źle dopasowanych nartach niestety trudniej będzie nie tylko kierować, ale przede wszystkim skręcać podczas zjazdu.

Bardzo ważnym parametrem jest także twardość nart o którym niestety zapomina wiele osób. Początkujący narciarze uważają, że na start najlepsze są twarde narty. Wynika to oczywiście z tego, że podczas upadku twarde narty sporo wytrzymają i nie złamią się szybko. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Na miękkich nartach zdecydowanie łatwiej jest skręcać i co najważniejsze nie trzeba używać dużej siły. Warto wspomnieć także i o tym, aby twardość nart zawsze dopasować do swojej wagi.

Cenne wskazówki dla początkujących?

Kluczem do sukcesu jest również idealne dopasowanie promienia skrętu do swoich indywidualnych umiejętności jazdy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dla osób początkujących najlepszych wyborem są taliowane i carvingowane narty kraków. Warto rozejrzeć się za nartami, które promień skrętu mają mniejszy niż 13 metrów, ale nie większy niż 18 metrów. Przy źle dopasowanym promieniu skrętu niestety bardzo szybko można zniechęcić się do jazdy.

Osoby początkujące powinny omijać szerokim łukiem narty przeznaczone do freestyle i slalomów. Warto postawić na uniwersalne modele, dzięki którym będzie można stopniowo rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności. Godny uwagi jest typ easycarver albo allmountain lun allround. Osoby, które nie czują się na siłach, aby wybrać samodzielnie narty powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Solidne buty

Wybranie nowych nart to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest również to, aby dobrać idealne buty. Warto postawić na wygodne i ciepłe buty, które bardzo dobrze trzymają stopę.

Osoby początkujące bardzo często niestety wybierają za wysokie buty. Podczas przymierzania obuwia warto sprawdzić, czy można swobodnie ugiąć w nich kolana. To właśnie w takiej pozycji spędzimy większość czasu na nartach, dlatego też w żadnym wypadku nie można mieć sztywnych i wyprostowanych nóg.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://artexint.com.pl/liposukcja-rfal-nowoczesna-bron-w-walce-z-tluszczem/ https://wingate.biz http://castle-cgi.com/urzadzenie-do-kriolipolizy-cooltech/