Jak wybrać materace do spania?

Materace do spania zawsze muszą być dobrane indywidualnie według naszych potrzeb. Skąd jednak mamy wiedzieć, który model będzie dla nas najlepszy, skoro obecna oferta na rynku jest tak bogata? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Rozmiar łóżka i materace do spania

Zawsze wybierajmy materace do spania idealnie pasujące do ramy naszego łóżka. Nie mogą one być za małe, nie mogą one być za duże. Zawsze należy zwrócić uwagę na łóżko, dzięki czemu materac będzie na nim swobodnie leżał i nie będzie się przesuwał ani wyginał poza ramę łóżka. Nie zapominajmy jednak sprawdzić jaka jest rzeczywista powierzchnia do spania, a nie cały wymiar łóżka. Te dwa wymiary mogą się między sobą znacznie różnić. 

Wygoda i komfort w sypialni

Dobrze dobrane materace do spania to przepustka do naszego odpoczynku. Warto więc zwrócić uwagę na to, co mówią naukowcy odnośnie wymiarów materaca. Na łóżka pojedyncze jego szerokość to minimum 90 cm, na łóżko podwójne  – małżeńskie jego szerokość wynosić powinna 160 cm. Jeżeli jednak będziemy odczuwali potrzebę to możemy zakupić materac o szerokości 180 cm i 200 cm. Jeżeli chodzi o długość takiego materaca, to należy uwzględnić swój wzrost plus dorzucić do tego dodatkowe 10 cm, dzięki czemu zapewnimy sobie maksymalną wygodę i komfort. Wspomniane wymiary dotyczą zresztą nie tylko samych materaców, ale rama łóżka, jakie będzie znajdować się w naszej sypialni. Zróbmy wszystko, aby nasza sypialnia była miłym i komfortowym pomieszczeniem, gdzie z przyjemnością będziemy wracać.

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

https://emtec-group.com.pl/wygodne-rozwiazania-dla-mlodych-rodzicow/ http://capitalareafriendsoftransit.org/modulowe-meble-ogrodowe-z-technorattanu/ http://urbantraffic.pl