Jak urządzić sypialnię małżeńską?

Podczas urządzania sypialni powinniśmy pamiętać o tym, że jest to pomieszczenie w którym odpoczywamy, relaksujemy się, nierzadko czytamy książki. Jej odpowiednie umeblowanie wpłynie ma poziom komfortu. Warto pomyśleć o tym kupując meble, dobierając oświetlenie i dodatki.

Jasne kolory w sypialni

Trend na jasne kolory nie mija – jasne meble i ściany optycznie powiększają pomieszczenie, są estetyczne i eleganckie. Łóżko z drewna sosnowego oraz dobrane do niego komody czy szafy w tym samym kolorze wspaniale będą prezentować się w niewielkich sypialniach. Warto pomyśleć o tym, aby łóżko posiadało wewnętrzne komory na pościel – to dodatkowa przestrzeń, którą możemy wykorzystać do przechowywania przedmiotów.
W sypialni nie może zabraknąć dobrego oświetlenia. Wiele osób rezygnuje z żyrandola na suficie na rzecz kilku punktów świetlnych: lampek nocnych, lampy stołowej (postawionej np. na komodzie). Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć romantyczny nastrój. Brak silnego światła sprawi też, że kiedy jeden z partnerów będzie chciał poczytać, drugi może spokojnie zasnąć przy lampce nocnej.

Pościel i narzuta

Ciekawym urozmaiceniem każdej sypialni będzie też… odpowiednio dobrana pościel! Na polskim rynku coraz popularniejsza jest pościel trójwymiarowa 200×220. Odznacza się ona wyjątkowo żywymi kolorami, trwałym materiałem odpornym na ścieranie. Pościel 3D może zostać ozdobiona motywem kwiatowym, architektonicznym. Dużą popularnością cieszą się pościele dziecięce, na których widnieją postacie z bajek. Pościel trójwymiarowa tworzona jest z wysokiej jakości bawełny. Dzięki zastosowaniu tego włókna skóra podczas snu jest doskonale wentylowana, a temperatura odczuwalna jest idealna dla człowieka.
W ciągu dnia łóżko można zakryć narzutą – tu także mamy szeroki wybór kolorów i wzorów.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION