Jak stworzyć wymarzone biuro?

Posiadając własne stanowisko pracy nie musimy ograniczać go jedynie do biurka i fotela. Wyposażenie takiej przestrzeni jest niezwykle ważne, aby móc pracować efektywnie i komfortowo. Jakie elementy będą niezbędne do stworzenia wymarzonego miejsca pracy? Oto kilka wskazówek!
Szukając inspiracji na ciekawe biuro z pewnością warto zajrzeć do sieci oraz do katalogów wnętrzarskich. Znajdziemy w nich wiele interesujących aranżacji stworzonych przez doświadczonych architektów wnętrz. Ułatwieniem może być fakt, że wykorzystane elementy są opisywane pod zdjęciami wraz z cenami i miejscem, gdzie możemy je zakupić.

Biurko i krzesło

Podstawą jest kupienie wygodnego krzesła i dopasowanego do naszych potrzeb biurka. Meble biurowe do firm znajdziemy u topowych producentów, wśród nich modele idealne do mieszkania czy niewielkich gabinetów. Biurka najczęściej tworzone są z płyty meblowej laminowanej – dzięki zastosowaniu takiego tworzywa mamy pewność, że biurko nie będzie przesadnie ciężkie, a jego powierzchnia będzie odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgoci.
Biurka znajdziemy w wersji bez szuflad, z szufladami lub z możliwością dostawienia niewielkiej półeczki pod blat.
Ważne jest także krzesło – powinno dawać możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia podłokietników i oparcia. Samo oparcie powinno być profilowane.

Dodatki!

Aby biuro nabrało wyjątkowego charakteru i oprawy postawmy na ciekawe dodatki. Najmodniejsze obecnie są biura stylizowane na design skandynawski. Królują w nich jasne kolory połączone z bielą, porcelanowe kubki, podstawki, ale również tablice korkowe, na których umieścimy najważniejsze informacje, sentencje, prywatne zdjęcia. Na biurku powinna znaleźć się także lampa pozwalająca na pracę po zmroku.

About the author

Related