Jak stworzyć wygodny pokój konferencyjny?

W średnich i dużych firmach pokoje konferencyjne są nieodłącznym elementem biura. Służą nie tylko do spotkań z klientami czy kontrahentami – niejednokrotnie urządzane są w nich spotkania pracowników, podczas których omawiane są projekty, zagadnienia, problemy. Sale konferencyjne mogą również służyć, jako miejsce celebracji urodzin pracowników czy szkoleń. Możliwości jest naprawdę sporo!
Aby stworzyć wygodne i funkcjonalne pomieszczenie konferencyjne konieczne jest dobranie odpowiednich mebli, dodatków oraz gadżetów. Z pewnością podstawą są meble konferencyjne – znajdziemy je w topowych sklepach specjalizujących się w meblach biurowych. Możemy również szukać wprost u producentów! Kluczowy jest wybór stołu oraz foteli. Stół powinien być na tyle duży, aby pomieścić przy nim przynajmniej 10 osób. Producenci oferują nam nowoczesne stoły wykonane z litego drewna oraz płyt meblowych – oba tworzywa mają swoje niezaprzeczalne zalety.

Usiądźmy wygodnie!

Niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich foteli – powinny mieć one możliwość regulowania konkretnych parametrów. Najczęściej jest to regulowanie wysokości siedziska, odchylenia podłokietników oraz oparcia. Warto także szukać modeli o profilowanych oparciach – dzięki temu plecy będą miały lepsze podparcie, a mięśnie nie będą sztywniały. Najczęściej wybierane fotele są tapicerowane – przyjrzyjmy się z bliska tapicerce. Musi być ona odporna na ścieranie, o grubych splotach.
W pokoju konferencyjnym nie może zabraknąć również dodatkowego wyposażenia, w tym rolet na oknach, rzutnika, tablicy do pisania, przyborów do pisania dla uczestników spotkania. W pomieszczeniu warto również umieścić jeden regał do przechowywania np. materiałów reklamowych. Zadbajmy również o odpowiednie oświetlenie!

About the author

Related