Jak dobrze urządzić salon?

Salon to miejsce, gdzie z wielka przyjemnością będziemy wchodzić my jako domownicy oraz nasi goście. Warto starannie urządzić pokój dzienny, aby stworzyć naprawdę przyjemną przestrzeń zachęcającą do relaksu i do spędzania w nim dużej ilości czasu.

Dobry styl w pokoju dziennym

Przede wszystkim warto uświadomić sobie w jakim stylu ma być urządzony nasz salon. Czy decydujemy się na jeden przeważający motyw, czy jednak pozwolimy sobie na delikatną, nieco chaotyczną mieszankę w stylu eklektycznym? Wybór jest naprawdę ogromny w dzisiejszych czasach. Pięknie wygląda pokój dzienny urządzony w jasnościach, tak ciekawie nawiązujący do stylu nowoczesnego kojarzonego z chłodną Skandynawią. Nie można jednak powiedzieć, że pokój dzienny w stylu tradycyjnym nie jest równie przytulny. Wszystko zależy od naszych gustów i upodobań.

Salon i jego oświetlenie

Oświetlenie w pokoju dziennym jest bardzo ważnym elementem o którym nie można zapominać. Salon to okna, które wpuszczają dużą ilość światła dziennego. W domach jednorodzinnych można pozwolić sobie na zamontowanie w pokoju dziennym okien tarasowych, dzięki czemu ilość przeszklenia i światła będzie jeszcze większa. Nie zapominajmy także o lampach, które powinny oświetlać najważniejsze punkty w całym pomieszczeniu. Powinna znaleźć się tutaj duża lampa pod sufitem oraz malutka lampa (jedna lub dwie) znajdująca się chociażby w miejscu, gdzie lubimy czytać książkę. Może ona być zamontowana przy ścianie lub może to być lampa, którą będzie można w dowolnym momencie przenieść.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://ogrodowepokrowce.pl http://gardenogrody.pl http://jakategocena.pl