Jak dobrać idealne kije golfowe?

Aby wybrać idealne kije golfowe w pierwszej kolejności należy zrozumieć, że każdy kij jest inny i nie są one narzędziami uniwersalnymi. Kij golfowy nie jest przysłowiową czapką z daszkiem, która pasować będzie na każdą głowę. Osoby początkujące każdy zakup powinny skonsultować z specjalistą, który podpowie jakie kije golfowe warto wybrać na start, a które omijać szerokim łukiem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja zarówno dla amatorów, jak i również dla średnio-zaawansowanych golfistów, którzy chcą dowiedzieć się jak wybrać najlepszy sprzęt golfowy.

Na jakie parametry zwracać szczególną uwagę?

W pierwszej kolejności należy zwracać szczególną uwagę na odległość głównego zgięcia nadgarstka do podłogi oraz na prędkość główki kija. Pamiętać należy również o ogólnym tempie naszego swingu. Przy wyborze kija golfowego kluczem do sukcesu jest odpowiedni rodzaj gripu, czyli trzeba brać pod uwagę nie tylko rozmiar naszej dłoni, ale również sposób trzymania kija. Warunki fizyczne zawodnika odgrywają bardzo ważną rolę i kije golfowe powinno wybierać się właśnie pod parametry gracza. Dla wielu osób olbrzymie znaczenie ma również rodzaj główki kija. Ma ona wpływ oczywiście nie tylko na estetykę, ale również na trajektorię oraz tendencją lotu piłki.

Jak dobrać kije Woody

W dzisiejszych czasach przyjęło się, że w pierwszej kolejności dobiera się najpierw Driber do poszczególnego zawodnika. Jeżeli zostanie ustalona już odpowiednia długość, waga i sztywność szaftu głównego kija w torbie, to można zająć się dopasowaniem Swing Weigt i Loft. Warto to robić przede wszystkim pod kątem maksymalizacji dystansu. Woody powinno dobierać się w taki sposób, aby jak najlepiej wypełniały dystans pomiędzy driverem, a długimi ironami. Zazwyczaj 3 Wood jest o cal krótszy od drivera. 5 Wood powinien być z kolei o cal krótszy od 3 Wood.

Jak dobrać kije Wedge

Jeżeli kupimy Wedge w gotowym zestawie kijów, to będziemy mieć bardzo dużą szansę, że pasować będzie do reszty naszego sprzętu, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco pieniędzy. Jeżeli nasz zestaw kijów rozpoczyna się od Pitchingu „P”, to niestety trzeba będzie dokupić jeszcze 3 Wedge, Sand Wedge „S” oraz Gap Wedge „G”. Pamiętać należy oczywiści o tym, aby ich długość pasowała do „P”. Bardzo ważne są również różnice w samych loftach o których zawsze trzeba pamiętać. W przypadku początkujących graczy Wedge powinny być cięższe od Ironów. Główną cechą Wedge jest oczywiście spodnia część ich główki, czyli Bounce. Głównym jego zadaniem jest sprawne prześlizganie się po podłożu. Warto mieć w swojej torbie przynajmniej trzy rodzaje Bounceów (mały, średni i duży).
Zapraszam po więcej informacji na stronęhttps://golfteam.pl/20-kije-golfowe – kije golfowe.

About the author

Related