Jak dbać o wannę akrylową?

Lubisz spędzać dużo czasu we własnej łazience podczas codziennej ablucji to kup sobie wannę. Dzięki niej będziesz mógł bez przeszkód nie tylko dokładnie się umyć, ale również i zrelaksować. Jaką więc wannę nabyć?

Zalety wanien akrylowych

Wanna akrylowa posiada gładką przyjemną w dotyku powierzchnie, dzięki czemu idealnie nadaję się podczas codziennej toalety. Doskonale utrzymuje ona temperaturę wody, dzięki czemu możemy bez przeszkód zażywać długich gorących kąpieli. Można w niej zamontować hydromasaż, który pomoże nam się odstresować po ciężki dniu pracy. Jest ona dźwiękochłonna, dzięki czemu nalewając wody do wanny późną porą nie obudzimy nikogo z rodzinny.
Czyszczenie wanny akrylowej nie dostarczy nam zbyt dużo problemów, ponieważ jest ona bardzo higieniczna. Nie będziemy musieli, więc poświęcać swojego cennego czasu na jej długie szorowanie. Akryl, bowiem ma właściwości antybakteryjne, które niwelują szybki rozwój bakterii. Dzięki niemu również nasza wanna jest odporna na odbarwienia spowodowane rdzą lub osadem wapiennym z wody.
Wanny akrylowe są bardzo lekkie, więc montaż ich jest niezwykle prosty i łatwy. Zmieszczą się one w każdej łazience, dlatego warto się zastanowić nad ich zakupem. Cena tego typu wanien również jest bardzo przystępna dla każdego domowego budżetu.

Jak dbać o wannę akrylową?

Wanna akrylowa bardzo wolno się brudzi jednak nieumiejętne czyszczenie może przyczynić się do utraty jej specyficznych właściwości. Nieodpowiednie używanie detergentów oraz ostrych gąbek, ponieważ może to doprowadzić do zniszczenia akrylowej powierzchni wanny. Przez co stanie się ona zmatowiała i chropowata, a brud dostanie się pod emalie skąd nie łatwo będzie go usunąć. Czym, więc myć naszą wannę, aby jej nie uszkodzić?
Najlepiej będzie, jeżeli zaopatrzymy się w środki chemiczne dostosowane do powierzchni akrylowej. Zapobiegnie to osadzaniu się kamienia oraz mydła. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie czytać dane składy środków myjących. Należy, bowiem unikać produktów zawierających alkohol, amoniak czy aceton.
Należy również pamiętać żeby do mycia stosować tylko miękkie szmatki czy gąbki. Jest to ważne, jeżeli nie chcemy porysować delikatnej powierzchni. Warto również zastosować chusteczki nawilżające, które usuną delikatnie powstałe osady z wody.
Jeżeli nasza wanna akrylowa ulegnie zmatowieniu, zarysowaniu lub niewielkiemu uszkodzeniu to należy ją poddać renowacji, czyli zastosować papier ścierny, pastę polerska czy płyn akryl i utwardzacz. Po tym zabiegu nasza wanna będzie wyglądać prawie jak nowa, ponieważ jej powierzchnia będzie ponownie gładka i lśniąca.
Jeżeli interesuje cię kupno wany, sprawdź stronę 1lazienka.pl – wanny.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION