Funkcjonalne parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Stworzenie funkcjonalnej strefy wypoczynkowej w ogrodzie czy na tarasie nie jest dzisiaj trudnym zadaniem. Wystarczy kilka elementów: meble, parasol, dodatki. Obecnie producenci mebli ogrodowych proponują nam wiele interesujących rozwiązań, w tym mebli nowoczesnych, wykonanych z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wśród rekomendowanych elementów często wymienia się parasole ogrodowe. Dlaczego?

Ozdoba i ochrona w jednym

Parasole ogrodowe kupujemy najczęściej z myślą o schronieniu przed silnym światłem słonecznym. W czasie upalnych dni słońce faktycznie może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Kupno parasola to jednak nie tylko cień – to przede wszystkim ochrona przed promieniowaniem UV, które w krótkim czasie może doprowadzić do poparzeń słonecznych czy udaru. Nowoczesne parasole oferowane na stronie parasol-ogrodowy.pl łączą w sobie doskonałe parametry techniczne i wspaniały wygląd, przez co stają się wymarzonymi kompanami do wypoczynku w ogrodzie.

Na co zwracać uwagę podczas kupna parasola?

Szukając idealnego parasola ogrodowe przed wszystkim zwracajmy uwagę na rozmiary czaszy oraz tworzywa. Wśród dostępnych modeli producenci udostępniają nam parasole, których bok czaszy sięga 4 metrów długości – to olbrzymia powierzchnia, która jest w stanie zacienić całe miejsce wypoczynkowe. Stelaże topowych modeli tworzone są z malowanego proszkowo aluminium – takie tworzywo zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Dla zwiększenia komfortu użytkowania stelaż osadza się na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni. W zależności od modelu czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Sama czasza wykonywana jest z tkaniny poliestrowej o właściwościach wodoodpornych. Warstwa poliuretanu pozwala również na skuteczna ochronę przed promieniowaniem UV czy wnikaniem kurzu.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION