Elegancki ogród – spraw, aby był ostoją spokoju!

Posiadacze nawet niewielkich gruntów coraz częściej decydują się na budowę własnego domu z ogrodem. Polacy zaczynają doceniać możliwości, jakie daje nawet niewielki ogród – możemy wykorzystać go zarówno do aktywnego wypoczynku podczas grania w piłkę z dziećmi, jak również jako miejsce spotkań w gronie rodzinnym przy grillu czy kawie. O jakich elementach warto pamiętać podczas aranżacji ogrodu?

Meble ogrodowe

Wybór mebli ogrodowych jest niezwykle szeroki: znajdziemy je w sklepach producentów, ale również w sklepach budowlanych, ogrodniczych, dekoratorskich. Zanim podejmiemy decyzję o kupnie konkretnego modelu warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału są wykonane oraz ile elementów danego zestawu będzie nam potrzebnych.
Najczęściej wykorzystywanymi materiałami do tworzenia mebli ogrodowych są obecnie technorattan oraz aluminium. Oba te tworzywa są odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, działanie wilgoci, działanie promieni słonecznych. Zarówno technorattan jak i aluminium zapewniają lekkość konstrukcji, co przekłada się na bezproblemowe podnoszenie mebla i zmianę jego położenia.

Kwiaty i głazy ozdobne

Aby ogród stał się ozdobą naszego domu warto zadbać również o elementy zieleni: kwiaty, krzewy, ale również głazy ogrodowe. Tworząc nawet niewielkie rabatki czy skalniaki dajemy możliwość rozprzestrzenienia się konkretnych gatunków roślin. Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie gotowych sadzonek kwiatów ozdobnych czy ziół. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby poświęcać więcej czasu na ich pielęgnację, wybierzmy gatunki odporne na uszkodzenia, zmienne temperatury. Idealne okażą się właśnie zioła, ale również lawenda czy aksamitki.
Dobrym rozwiązaniem może być również ozdobienie miejsca z meblami ogrodowymi poprzez ustawienie kilku pniaczków i umieszczenie na nich ozdobnych osłonek. Wewnątrz znajdą się zakupione wcześniej sadzonki.

About the author

Related