Działki komercyjne na terenie aglomeracji śląskiej

Śląsk to obszar kraju, charakteryzujący się jednym z najwyższych wskaźników dynamiki rozwoju gospodarczego. Związane jest to z silnym uprzemysłowieniem, potencjałem ludzkim oraz innowacyjnością w inwestycjach. Nie bez znaczenia jest fakt, że kolejne przedsiębiorstwa mogą lokować swoje siedziby i placówki na atrakcyjnych działkach komercyjnych.

Gdzie zainwestować?

Szczegółowa lokalizacja inwestycji nie jest sprawą pierwszorzędną, choć oczywiście ważną. Górny Śląsk to region silnie zurbanizowany. Niezależnie od dokonanego wyboru, blisko będzie tu do większego ośrodka miejskiego z dobrą infrastrukturą, komunikacją i zapleczem. Dobra jakościowo sieć tras drogowych i kolejowych dodatkowo zwiększa atrakcyjność terenu.
W zależności od potrzeb i wymogów można rzecz jasna skłaniać się ku konkretnym rozwiązaniom. Działki komercyjne dostępne są tu praktycznie w każdym podregionie – od preferencji i możliwości inwestora zależy, która konkretnie stanie się przedmiotem jego zainteresowania.

Zalety Śląska

Aglomeracja śląska, jako miejsce inwestycji ma szereg zalet. Przede wszystkim, tutejsze działki komercyjne nie należą do drogich – szczególnie w porównaniu z innymi regionami Polski. Ponadto, duża gęstość zaludnienia pozwala na znalezienie wykwalifikowanej kadry pracowniczej dla przedsiębiorstwa.
Relatywnie niskie są tu również koszty utrzymania firmy. Bliskość zachodniej i południowej granicy sprzyja rozwojowi szczególnie przedsiębiorstw międzynarodowych. W naturalny sposób wpływa to również na łatwość przepływu towaru czy ewentualnych koncepcji. Co za tym idzie, rośnie sam prestiż naszego przedsiębiorstwa.

Wielkość ma znaczenie

Wielkość działek komercyjnych, na których realizowana będzie inwestycja, to często sprawa kluczowa. W aglomeracji śląskiej nie brakuje atrakcyjnych terenów – istotny jednak jest element planowania. Dokonując wyboru, należy pamiętać, że przedsiębiorstwo będzie się rozwijać. W tej sytuacji warto myśleć przyszłościowo już na etapie rozpoczęcia inwestycji i zabezpieczyć odpowiednio duży teren.
Sytuacja na rynku nieruchomości ewoluuje dynamicznie. Najlepsze działki komercyjne mogą zmieniać właścicieli w bardzo krótkim czasie. Wybór oczywiście musi być odpowiedzialny i przemyślany, niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że na szczególnie atrakcyjne tereny chętnych może być więcej. Wówczas obowiązuje już ta sama zasada, co w życiu – kto pierwszy, ten lepszy.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

About the author

Related