Drewno tekowe mile widziane w ogrodzie

Coraz większa rzesza osób stojących przed wyzwaniem urządzenia swojego własnego ogrodu odchodzi od minimalistycznych, chłodnych aranżacji na rzecz bardziej naturalnych, swobodnych kompozycji. Szczególnie mile widzianym wyposażeniem w modnych ogrodach stają się meble wykonane z naturalnych materiałów wśród których prym wiedzie drewno. Jaki stół drewniany wybrać, aby mebel pięknie się prezentował, a jednocześnie długo służył w nienagannym stanie? Sprawdź!

Drewno do zadań specjalnych

Wybierając drewniany stół, szczególną uwagę warto zwrócić na modele zbudowane z egzotycznych gatunków, a dokładniej – teczyny. Imponujące drzewa tekowe znacznie różnią się od rodzimych gatunków. W przeciwieństwie do drzew rosnących w naszej szerokości geograficznej, teczyna nasycona jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że drewno jest niezwykle twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie chłonie wody, za nic ma sobie wysokie temperatury, promieniowanie UV i mróz. Możesz mieć pewność, że ustawiony w sercu ogrodu duży stół z drewna tekowego będzie pięknie się prezentował przez wiele lat.

Meble tarasowe rattanowe i stół tekowy – zgrany duet

Obawiasz się, że komplet składający się z dużego, drewnianego stołu i krzeseł wykonanych z tego samego materiału będzie prezentował się zbyt ciężko? Ciekawy wizualnie efekt uzyskasz, kiedy zrezygnujesz z drewnianych krzeseł na rzecz modeli wyplatanych z naturalnego rattanu. W dobrych sklepach znajdziesz meble tarasowe rattanowe wykonane ręcznie z ekologicznego rattanu. Wśród dostępnych modeli nie brakuje zarówno klasycznych modeli inspirowanych stylem retro, jak i designerskich, lekkich projektów, które zachwycą każdego trendsettera.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION