Dodatkowy sprzęt do nurkowania

Jeżeli chodzi o profesjonalne akcesoria do nurkowania, to na półkach sklepowych znaleźć można bardzo wiele produktów, które nie tylko zwiększą nasze bezpieczeństwo podczas nurkowania, ale co najważniejsze znacząco poprawią również sam komfort nurkowania.

Dodatkowy sprzęt do nurkowania

W pierwszej kolejności warto zainwestować w porządny balast nurkowy, który może mieć bardzo różne formy i co najważniejsze może ważyć od 0,5kg do nawet 5kg. W chwili obecnej zdecydowanie największą popularnością cieszą się specjalne kafelki, które nakładane są na pas nurka. Na półkach sklepowych można znaleźć również specjalne woreczki ze śrutem, które również są doskonałą formą obciążania.
Warto zainwestować również w dodatkowe oświetlenie. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb może to być nie tylko popularna latarka, ale również specjalny błyskacz, czy też światło chemiczne. Osoby, które chcą nurkować przede wszystkim w bardzo ciemnych miejscach powinny zainwestować właśnie w światło chemiczne, które występuje przeważnie w postaci plastikowych pałek, które mogą świecić od 2 do nawet 24 godzin.

Głębokościomierz i komputer nurkowy

Głębokościomierz i komputer nurkowy to niewątpliwe jedne z najbardziej przydatnych akcesoriów do nurkowania, których głównym zadaniem jest podniesienie naszego bezpieczeństwa podczas nurkowania. Głębokościomierz jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, dzięki któremu możemy na jakiej głębokości obecnie się znajdujemy. Na naszym rynku możemy znaleźć zarówno modele analogowe oraz zdecydowanie bardziej dokładne modele cyfrowe. Oba produkty produkowane są przeważnie ze skalami do -50 metrów.
Komputer nurkowy to kolejne elektroniczne urządzenie, które ma oprócz mierzenia głębokości masę innych funkcji. Przydać może się np. funkcja mierzenia czasu nurkowania, funkcja zlecane tempo wynurzenia, czy też mierzenie temperatury wody. Niektóre komputery dają nam również informacje o nasyceniu tlenem, czy tez przydatną funkcję wskazywania przystanków bezpieczeństwa.

Oryginalne akcesoria do nurkowania

Inwestując w profesjonalne akcesoria do nurkowania, warto rozglądać się przede wszystkim za sprawdzonymi produktami od renomowanych producentów. Oryginalny sprzęt niestety sporo kosztuje, ale bezpieczeństwo podczas nurkowania jest najważniejsze. Jeżeli kupujemy sprzęt używany, to przed nurkowaniem zawsze należy upewnić się, czy nie jest uszkodzony i czy nie utrudniać będzie nam nurkowania.
Artykuł powstał we współpracy z Divezone

About the author

Related

https://woco.pl http://okna.edu.pl http://kerganos.com/w-poszukiwaniu-nowych-form-reklamy-i-promocji/