Dlaczego warto spędzić wakacje nad polskim morzem?

Dziś wakacje nie kojarzą się Polakom wyłącznie z Bałtykiem, a coraz częściej z Hiszpanią, Bułgarią i innymi, ciepłymi krajami. To do nich udajemy się, aby odpocząć na gorącym piasku, popływać w głębiach wód i skosztować regionalnych przysmaków. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wszystkie atrakcje mamy na wyciągnięcie swojej ręki, a aby z nich skorzystać, wystarczy zarezerwować sobie kwatery w Świnoujściu. Dlaczego więc warto spędzić wakacje nad polskim morzem?

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Niestety, coraz większa część Polaków zupełnie nie zna swojego ojczystego kraju, a to spory błąd. Każdy człowiek powinien bowiem odkryć na początku własne państwo, zanim wyruszy w ogromny świat. Okolice Bałtyku są w końcu przepiękne, a niestety, doceniają je wyłącznie zagraniczni turyści. To oni bardzo często pojawiają się w kwaterach w Świnoujściu i przyjemnie wspominają później wakacje w Polsce.

Niska cena za atrakcyjne wakacje

Niemalże każdemu człowiekowi zależy już na oszczędzaniu. A jeśli mimo tego nie chce on rezygnować ze swoich wakacji, może właśnie wyjechać na wczasy nad Bałtyk. Niektóre kwatery w świnoujściu oferują pokoje za 30 zł od osoby, co jest znikomą sumą. Nad wybrzeże można dojechać pociągiem, korzystając ze zniżek (w przypadku studentów i uczniów) i zaoszczędzić dodatkową kwotę. Nie trzeba jej przeznaczać na dodatkowe atrakcje, bo już same kąpiele w morzu i wylegiwanie się na plaży mogą być bardzo przyjemne.

Dla każdego coś dobrego

Wakacje nad Bałtykiem z pewnością przypadną do gustu każdemu, zarówno młodym i starszym osobom, jak i rodzinom z dziećmi. Młodzież chętnie weźmie udział w imprezach i kulturalnych wydarzeniach, a także skorzysta z miejscowych parków rozrywki. Rodziny z dziećmi mają do dyspozycji różnorodne place zabaw, kina 7d, oceanaria, a nawet obiekty zabaw skierowane właśnie do maluchów. Starsi na pewno zainteresują się uzdrowiskowymi kwaterami w Świnoujściu, w których mogą zadbać o swoje zdrowie.

Historyczne zabytki

Nawet lenistwo na plaży może w końcu się znudzić, a wtedy warto zapoznać się z historią nadmorskich miejscowości. W każdej z nich można znaleźć ciekawe zabytki pokazujące losy wybranego miasta. I tak odpoczywając w kwaterze w Świnoujściu, można zajrzeć do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Latarni Morskiej oraz Fortu Zachodniego. Kołobrzeg zachwyca za to neogotyckim Ratuszem i atrakcyjnymi kamienicami, a Międzyzdroje słyną z zabytkowych pomników. Miejscowości nadmorskie to prawdziwa gratka dla fanów polskiej historii.

Różnorodne miejscowości turystyczne

Na samym końcu warto wspomnieć, że miejscowości turystycznych leżących nad Bałtykiem jest po prostu od groma. Warto przynajmniej raz w życiu zobaczyć Świnoujście, Kołobrzeg, Gdynię oraz Łebę, które przyciągają do siebie największe grono turystów. A gdy jednak chce się spędzić spokojniejsze wakacje z dala od tłumów, można zdecydować się na wyjazd do mniej znanych miejscowości nadmorskich. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, aby przeżyć najpiękniejsze wczasy.

Previous article

Urlop na rowerze!

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION