Design na najwyższym poziomie – meble skandynawski

Skandynawski styl od dawna rządzi w polskich mieszkaniach – jeśli chcemy mieszkać modnie to właśnie meble skandynawskie okazują się jednym z najtrafniejszych wyborów. Zanim jednak w ciemno zaczniemy szukać konkretnych produktów warto poznać ten trend z bliska. Skąd się wziął? Jakie założenia posiada? Co wolno a czego nie wolno podczas aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski – mniej znaczy więcej

Podstawą w stylu skandynawskim jest minimalizm formy i treści. Nie oznacza to, że nasze mieszkanie ma być puste. Musimy w taki sposób dobierać meble i dodatki, aby wszystko miało swój cel, a jednocześnie tworzyło spójną całość. Na szczęście dzisiaj wielu producentów udostępnia gotowe komplety mebli w stylu skandynawskim i proponuje dodatki, które najlepiej uzupełnią takie wnętrze.
Jakie kolory są dozwolone? Przede wszystkim biel – dzięki niej uda nam się doskonale rozświetlić w sposób naturalny każde pomieszczenie. Białe meble to idealne rozwiązanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo dobranie do nich dodatków będzie drobnostką.
Poza bielą we wnętrzach skandynawskich spotkamy wiele kolorów pastelowych, zestawianych ze sobą w sposób nietuzinkowy. Istotne jest także sięgnięcie do kolorów natury: brązów, grafitów, czerni, stonowanej zieleni. W przypadku poszukiwania idealnej faktury zalecane są gładkie i matowe powierzchnie. Dozwolony jest naturalny kamień oraz drewno, które pozwoli wprowadzić do wnętrza wiele harmonii.

Meble na każdą kieszeń

Nie jest prawdą, że meble skandynawskie są drogie. Warto szukać ich przede wszystkim w sklepach internetowych, gdzie ich ceny są zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Zamawiając meble w sklepach internetowych możemy także liczyć na dostawę wprost pod nasze drzwi – to olbrzymia wygoda.

About the author

Related