Dom i Wnętrze

Czym wyróżniają się okna aluminiowe?

Okna aluminiowe do niedawna kojarzone były z budynkami o charakterze komercyjnym. Dlaczego? Ponieważ ze względu na swoją wysoką cenę, nie były one w znacznej mierze, osiągalne dla osób prywatnych. Czasy się jednak zmieniają, a stolarka aluminiowa spotykana jest w dużej mierze w domach jednorodzinnych.

Zalety stopów aluminiowych

Stolarka wykonana ze stopów aluminiowych to niezwykła wytrzymałość, którą można połączyć również z odpornością na czynniki atmosferyczne. Aluminium jest w stanie poradzić sobie nawet z dużym poziomem wilgotności. Okna aluminiowe produkowane są na bazie stopów, które w swojej strukturze posiadają krzem oraz magnez – dwa materiały odpowiedzialne za ich niezwykłą wytrzymałość. To głównie krzem odpowiedzialny jest za to, że aluminium jest takie twarde. Przy czym – jednocześnie należy zaznaczyć, że niezwykła twardość nie wpływa na podwyższenie wagi tych okien. 

Nie tylko zwykłe okna aluminiowe

Tak, stolarka aluminiowa niczym się nie różni na pierwszy rzut oka od zwykłych okien z drewna lub plastiku. Chyba, że ktoś ma w swoim domu okna narożne, to może być pewien tego, że połączenie wykonanie jest z aluminium. Jak do tej pory, tylko stop aluminiowy pozwala na stworzenie okien narożnych, dzięki czemu przeszklenie może ciągnąć się przez naprawdę dużą szerokość. Jedno przeszklenie aluminiowe może mieć do nawet trzech metrów wysokości. Jeżeli chodzi o długość(szerokość), to na jednym przeszkleniu może ona dochodzić także do trzech metrów. A co dopiero, jak połączy się kilka takich przeszkleń. 

 

You may also like...