Czym różnią się od siebie skrzyniopalety?

Skrzyniopalety to nazwa specjalnych pojemników, które nadają się do wykorzystania w przemyśle. Są przeznaczone do przechowywania i transportowania drobnych i sypkich artykułów. Na rynku są dostępne we wielu modelach. Czym się od siebie różnią? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Gabaryty

Skrzyniopalety cena jest uzależniona przede wszystkim od gabarytów pojemnika. Pod tym kryterium kryją się ich rozmiary zewnętrzne i wewnętrzne, a także pojemność wyrażona w litrach. Dzięki ich znajomości można spodziewać się jak duża jest skrzyniopaleta w rzeczywistości oraz zaplanować jej transport i magazynowanie. Najbardziej praktyczne skrzyniopalety można swobodnie przewozić na wózkach widłowych. Standardowa pojemność mieści się w zakresie od 600 do 800 litrów. Bezpośrednio od producenta można zakupić też skrzyniopalety o połowie tej pojemności. Przeznaczone są one do przechowywania wyjątkowo drobnych towarów oraz w niezbyt dużej ilości.

Waga pojemnika

Waga pojemnika również nie jest pozbawiona znaczenia. Dzięki jej znajomości można ocenić, ile towaru można do niej zapakować tak by nie przekroczyła ona nośności samochodu. W tym celu należy dodać do siebie wagę pojemnika, która jest ściśle powiązana z jego rozmiarami oraz ciężar towaru jaki ma się w nim znaleźć. Waga pojemników waha się od 30 do 50 kg. Niemniej, gabaryty pojemników właściwie uniemożliwiają ich przenoszenie przez człowieka bez korzystania z kółek lub wózków widłowych.

Kolory skrzyniopalet

Skrzyniopalety plastikowe producent są dostępne we wielu wariantach kolorystycznych. Może być to duże ułatwienie w magazynowaniu. Wystarczy stworzyć system identyfikacji kolorystycznej. Dzięki temu rozwiązaniu można na pierwszy rzut oka rozpoznać co znajduje się w pojemniku. To ciekawe rozwiązanie przydaje się szczególnie przy transporcie żywności, której drogi produktu nie powinny się krzyżować.

Kółka

Skrzyniopalety plastikowe cena jest też uzależniona od tego, czy pojemniki te posiadają dodatkowe udogodnienia. Jednym z nich są zamontowane kółka. Dzięki nim, skrzyniopaletę można łatwo przestawiać nawet bez korzystania z wózka widłowego. Pracownik może bez większego wysiłku samodzielnie przesuwać skrzyniopaletę, np. od maszyny na magazyn. Kółka są ogromnym udogodnieniem, lecz w pewnych sytuacjach mogą też okazać się niepotrzebne.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION