Czy latem też warto korzystać z usług serwisu narciarskiego?

Na narty można wyjeżdżać również latem. W niektórych regionach świata śnieg leży przez cały rok. Wiele osób decyduje się na oryginalne spędzenie urlopu. Z tego powodu nie jadą jak większość ludzi do znanych i oklepanych już kurortów, ale udają się do ośrodków narciarskich na szwajcarskim lodowcu. To idealne miejsce by oddać się białemu szaleństwu.

Właściwe przygotowanie

Urlop to nie wakacje od myślenia. Każdy ma obowiązek dbać o swoje bezpieczeństwo oraz ludzi w swoim otoczeniu. Wybierając się na narty, koniecznie trzeba sprawdzić ich stan. Zwłaszcza, jeśli przez ostatnie kilka sezonów leżały w piwnicy lub na pawlaczu. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie nart do profesjonalnego serwisu narciarskiego. Zostanie tam sprawdzony stan wiązań, a same deski zostaną poddane konserwacji. Dzięki temu, korzystanie z nich będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Specjalista na pewno też sprawdzi, czy narty nie uległy zbyt dużemu zużyciu. Zdarza się, że po prostu trzeba je wymienić.

Serwis narciarski Kraków

Profesjonalne serwisy narciarskie można znaleźć we większości dużych miast. Pracują one nie tylko latem, ale przez cały rok. Zapotrzebowanie na ich usługi się nie zmniejsza. Dlaczego? Bo wyłącznie w krakowskim serwisie narciarskim można dobrze zadbać o sprzęt. Tylko w renomowanych zakładach znajdują się wysokiej jakości maszyny. To właśnie one są odpowiedzialne za jakość wykonywanej usługi.

Profesjonalny sprzęt

To oczywiste, że krawędzi nart nikt nie ostrzy ręcznie. Robi się to na specjalnych urządzeniach. To szczególnie ważne, bo wykonując tą czynność łatwo jest uszkodzić same krawędzie. W takim wypadku, konieczna byłaby ich naprawa. To jest wykonalne, ale niejednokrotnie przewyższa swoją ceną koszt nowych nart. W serwisach narciarskich na terenie Krakowa można znaleźć maszyny znanych na całym świecie marek. Jedną z najbardziej znanych jest – Reichmann. W dobrych serwisach można też wykonać naprawy butów narciarskich. Dzięki temu, nawet już lekko zużyty sprzęt może dostać drugie życie. Naprawy nie ograniczają się do wymiany klamer. Samą skorupę butów również można dopasować. Wykorzystuje się do tego celu technologię na gorąco. Jej stosowanie sprawia, że buty są niezwykle wygodne i dopasowane do stopy konkretnej osoby. Konserwacja obejmuje też sprawdzenie wiązań oraz smarowanie ślizgów. Teoretycznie tą ostatnią czynność można nawet wykonać samodzielnie preparatem do domowego użytku. W praktyce, jej efekty są dużo gorsze niż, gdy smarowanie wykona specjalista przy użyciu profesjonalnych środków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/cms/serwis – serwis narciarski Kraków

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION