Dom i Wnętrze

Czy kuchnia w ksztalcie litery L będzie pasować do wnętrz?

Kuchnia w kształcie litery L jest świetnym pomysłem, chętnie wykorzystywanym w polskich domach. Co należy wiedzieć o takim rozstawie mebli? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będą osoby, które są na etapie urządzania kuchni od podstaw.

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery L

Bez wątpienia jest to doskonała propozycja dla pomieszczeń długich i szerokich lub też tych urządzonych na kształt kwadratu. Świetnie dopasowane do tego będą nowoczesne, proste meble, np. te wykonane pod zabudowę. Nie można zapomnieć o tym, że w tym wypadku należy również zdecydować się na sprzęty AGD pod zabudowę, aby zapewnić sobie maksimum wygody i komfort wykorzystywania. Płyta indukcyjna, piekarnik, a także mikrofalówka zostaną sprytnie wkomponowane pomiędzy szafki, zapewniając wygodny dostęp do nich. Jeżeli jest mowa o nowoczesności, to ze spokojem można postawić też na wyspę, znajdującą się pośrodku kuchni.

Ciekawe układy szafek kuchennych

Kuchnia w kształcie litery L pozwala również na to, aby zastosować ciekawe układy. Tzn. można m.in. pomyśleć o tym, aby wykorzystać szafki kuchenne o dwóch głębokościach. Pomiędzy szafkami kuchennymi, na ścianach, można wykorzystać płytki kuchenne, które mogą zostać dobrane kolorystycznie do mebli lub też wręcz przeciwnie. Kuchnie lubią umiejętnie dobrane kontrasty. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby nawet nad płytą indukcyjną umieścić pochłaniacz. To właśnie dzięki niemu nie trzeba będzie przejmować się dużym poziomem zawilgocenia, a także przykrymi zapachami. 

 

You may also like...