Chcesz kupić nowy samochód, ale najpierw musisz sprzedać swój stary aby mieć potrzebną gotówkę?

Zakup samochodu jest kosztowną inwestycją i dlatego zazwyczaj każdy z nas musi najpierw sprzedać swoje obecne auto i dopiero może rozglądać się za nowym. Czasem sprzedanie nie jest tak proste jak się wydaje i wymaga poświęcenia wiele czasu i energii.

W pierwszym etapie trzeba zrobić ładne, najlepiej profesjonalne zdjęcia, ponieważ to właśnie one przyciągają uwagę kupującego. Następnie ułożyć treść ogłoszenia i znać wszystkie atuty swojego samochodu. Po wystawieniu ogłoszenia, które zazwyczaj jest płatne wystarczy już tylko czekać. Czy aby na pewno? Oczywiście trzeba czekać na telefony od kupujących, ale nie oznacza to, że po kilku odebranych telefonach uda nam się znaleźć kupującego za odpowiednią cenę. Jeśli mamy szczęście – odbierzemy kilkadziesiąt telefonów z zapytaniem o ofertę, jeśli go nie mamy – telefon będzie milczeć przez wiele dni, co zapewne spowoduje konieczność obniżenia ceny.

Jeśli kupujący zdecyduje się na obejrzenie samochodu, w kolejnym kroku trzeba umówić spotkanie i przygotować pełną dokumentację. Jazda próbna, negocjacje i rozmowy nie zawsze jednak doprowadzają do zawarcia transakcji i cała procedura rozpoczyna się od nowa.

Nie masz czasu na długie i mozolne szukanie kupującego?

W takiej sytuacji możesz skorzystać z oferty firm zajmujących się skupem aut. Jedną z takich firm we Wrocławiu jest Lider Auto http://www.lider-auto.pl/ . Dzięki działaniom takich firm można szybko i bez problemów sprzedać swój samochód, niemal „od ręki”. Dzięki natychmiastowej gotówce mozna przystąpić do znacznie przyjemniejszej części, a mianowicie do wyboru nowego, pięknego auta. Ze względu na to, że firmy takie specjalizują się w skupie aut, dobrze znają ich ceny rynkowe i wartość. Dzięki temu możemy być pewni, że transakcja będzie korzystna dla obydwu stron. Przy sprzedaży auta osobie prywatnej, kupujący ma możliwość odstąpienia od umowy. Może więc się zdarzyć, że uzna, że nie wiedział o usterce i zwróci samochód. W przypadku skupu aut takie sytuacje praktycznie nie występują.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION