Braki w uzębieniu po wypadku – jak sobie z tym poradzić?

Na skutek wypadków czy urazów wykonywanych podczas pracy często tracimy zęby. Czasami są to pojedyncze sztuki, które szybko i bezinwazyjnie możemy uzupełnić, jednak zdarza się, że niespodziewanie tracimy większą część uzębienia. Brak zdecydowanej reakcji i leczenia może mieć opłakane skutki – ucierpi nie tylko nasz wygląd, ale również zdrowie. Jak poradzić sobie z przykrym problemem? Jaka metoda będzie skuteczna?

Niezawodna implantologia

Nowoczesna stomatologia pozwala na uzupełnienie ubytków w taki sposób, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu podczas jedzenia czy czyszczenia zębów. Wśród dostępnych metod największą popularnością cieszy się innowacyjna implantologia. Wszczepienie implantów gwarantuje naturalny efekt, wiernie odzwierciedlający wygląd utraconych zębów. Co więcej, implanty są doskonale dopasowane do łuku zębowego, nie ograniczają swobody mówienia ani nie zaburzają funkcji żucia. W przeciwieństwie do procesu zakładania koron i mostów, odbudowa implantami nie wymaga naruszania ścian sąsiednich, zdrowych zębów. Leczenie implantologiczne to jednorazowy proces, który nie wymaga kosztownych poprawek w przyszłości. Zanim oddamy swoją szczękę w ręce lekarza, warto rozsądnie wybrać gabinet, który świadczy usługi na najwyższym poziomie. Decydując się na implanty zębów w gabinecie Dental4You w Krakowie, zapewniamy sobie najlepszą opiekę i pewne efekty.

Zakładanie implantów w skrócie

Pierwszym krokiem na drodze do pięknego uśmiechu jest zamocowanie w kości tytanowej śruby, która będzie stabilną podporą dla konstrukcji protetycznej. Następnie lekarz zakłada łącznik, czyli protetyczną komponentę łącząca implant z planowaną odbudową protetyczną. Ostatnia część procesu to wykonanie korony, mostu lub innej protezy. Na stronie  www.dental4you.pl znajdziemy więcej praktycznych informacji, które przybliżą proces leczenia.
 
 

About the author

Related