Bierzemy szczoteczkę w podróż. Co warto zabrać ze sobą?

Zabranie na wakacje szczoteczki do zębów, nie polega wyłącznie na brutalnym włożeniu jej do kosmetyczki. W celu zapewnienia optymalnych warunków jej przechowywania, warto zabrać ze sobą kilka interesujących akcesoriów. Oto niektóre z nich.

Nakładka na szczoteczkę do zębów

Nakładki na szczoteczkę do zębów stosuje się bezpośrednio na włosie. Po jej nałożeniu, jest ono chronione zarówno przed brudem, jak i rozsiewającymi się wokół bakteriami. Co więcej, niektóre z nich posiadają specjalne otwory, poprzez które szczoteczka może pozbyć się nadmiaru wilgoci (np. tuż po myciu zębów). Jest to świetny gadżet, który z pewnością sprawdzi się w każdej podróży.

Jednorazowe szczoteczki do zębów

Ciekawą alternatywą dla klasycznej szczoteczki do zębów, jest jej jednorazowa wersja. Jakie korzyści wynikają z jej zastosowania? Najważniejszą jest oszczędność miejsca. Dzięki niej, nie musimy zabierać ze sobą pasty do zębów, która zwykle zużywa mnóstwo miejsca. Jednorazowa, alternatywna szczoteczka posiada włosie, które wcześniej zostało pokryte specjalnym środkiem o właściwościach pasty do zębów. Produkt ten sprawdza się zwłaszcza podczas krótkich podróży. Zabranie ze sobą kilkunastu takich szczoteczek (np. na wakacje) byłoby bardzo uciążliwe.

Szczoteczka elektryczna? Czemu nie!

Na dłuższą podróż można ze sobą zabrać szczoteczkę elektryczną. Nie jest to oczywiście wskazane dla osób, które mają mało miejsca w walizce, czy w samochodzie. Jest to raczej opcja dla tych osób, które szukają estetycznych i skutecznych metod na wyczyszczenie zębów i które dysponują (na dłuższą metę) dostępem do energii elektrycznej.

Składana, kompaktowa szczoteczka

Propozycją dla osób, które mają rzeczywiście mało miejsca w wakacyjnej kosmetyczce, jest niewielka, składana szczoteczka manualna. Dzięki specjalnym zawiasom, można ją złożyć do bardzo małych rozmiarów. Tak niewielki gadżet z pewnością zmieści się nie tylko w kosmetyczce, ale i w niewielkim portfelu. Oczywiście zabranie ze sobą pasty do zębów i – ewentualnie – wykałaczki, będzie wiązało się z koniecznością znalezienia odpowiedniej ilości miejsca.

Wygodne etui

Niektóre kompaktowe szczoteczki do zębów, są sprzedawane w specjalnych, kompaktowych zestawach, zamkniętych w relatywnie małych, dedykowanych kosmetyczkach. Posiadają one szczelną konstrukcję, dzięki której przechowywane wewnątrz nich artykuły, stale zachowują odpowiednie i bezpieczne właściwości.
Podsumowując, rynek szczoteczek do zębów zdążył się już dostosować do wymogów stawianych przez Klientów. Niektóre z tych projektów są bardzo pomysłowe a inne stawiają na komfort mycia zębów. Dlatego każdy, kto szuka szczoteczki na wakacje, powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-szczoteczki-do-zebow-c1623

About the author

Related