Biała sypialnia — A może urozmaicić ją kolorami?

Biała sypialnia to bardzo chętnie wybierana opcja przez osoby urządzające te pomieszczenia. Czasami jednak pomimo wielu zalet warto wprowadzić nieco koloru, aby nie była monotonna oraz spodobała się wszystkim domownikom. Jak to zrobić, aby celnie połączyć oba nurty? Czy biały oraz np. żółty, czy czerwony to dobre zestawienie? Odpowiedzi, porady i wskazówki później.

 

Czy biała sypialnia nie straci charakteru?

Jedną z głównych obaw, jakie pojawiają się przy wstawianiu kolorowych akcentów do białej sypialni, jest ta, o to czy pomieszczenie nie straci swojego charakteru. Z pewnością nie stanie się tak, jeśli zastosujemy zasadę, że do białego wnętrza dodajemy kolorowe poduszki, zegary czy obrazy. Połączenie obu stylów nie będzie zbyt efektowne, a wprowadzenie wielu pojedynczych akcesoriów z pewnością nie zakłóci ogólnej aranżacji. Przedmioty takie mogą nawet jeszcze bardziej podkreślać jej jasne wykończenie, jeśli będą np. w szarym kolorze jak narzuta na łóżko.

 

Jakie dodatki zastosować?

Jeśli chcemy wprowadzić nieco ożywienia do naszej białej sypialni, możemy zastosować kilka dodatków. Z pewnością mogą być to kolorowe poduszki lub koce. W ciągu dnia ochronią naszą białą pościel i stworzą wrażenie przełamania. Dobrym posunięciem, będzie również dodanie różnokolorowych bibelotów, ramek na zdjęcia czy ozdobnych figurek. Sprawią one, że biel sypialni nie będzie jednolita i nudna, a jednocześnie nie przytłaczają jej. Do ciekawszych dodatków można zaliczyć również lampy. Czerwona lub zielona w połączeniu z bielą wypada bardzo korzystnie.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION