Bezpieczne farbowanie – jakie farby do włosów wybrać?

Znaczna część osób zamiast kilkugodzinnych wizyt u fryzjera preferuje farbowanie włosów w zaciszu domowym. Podstawą udanej koloryzacji wykonanej samodzielnie jest dobór odpowiedniego kosmetyku. Jaka farba do włosów zapewni Ci pożądany efekt, bez nadmiernego wysuszania pasm i podrażniania skóry głowy? Sprawdź!

Farby do włosów o dobrym składzie

Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na powodzenie naszego amatorskiego zabiegu fryzjerskiego jest farba. Jeśli nie chcesz, aby specyfik zbyt mocno ingerował w strukturę włosa, prowadząc do jego zniszczenia i wysuszenia, wybieraj farby do włosów o łagodnym składzie pozbawionym amoniaku, kwasu palmitynowego oraz glikolu.

Odpowiedni odcień

Podczas wizyty w drogerii należy starannie sprawdzić nie tylko skład kosmetyków, ale również informację o kolorze. Warto mieć świadomość, że na uzyskany efekt mają wpływ nie tylko barwniki zawarte w kosmetyku, ale również kolor włosów poddawanych zabiegowi. Zdjęcie modelki na opakowaniu farby może nie do końca pokrywać się z uzyskanym na naszej głowie odcieniem. Jeśli farbujemy włosy na ciemniejszy kolor, należy wybrać farbę o ton jaśniejszą niż odcień, który chcemy otrzymać. Specjaliści podkreślają, żeby zawsze zwracać uwagę na naturalny pigment włosa. Tutaj szczególnie powinny mieć się na baczności rude osoby, ponieważ miedziany pigment trudno zneutralizować.

Rewolucja na głowie? Skorzystaj z usług profesjonalisty

Szukasz farby do włosów, która zmieni Twoje ciemnobrązowe pukle w jasne pasma w odcieniu chłodnego blondu? Niestety, zmiana barwy włosa na jaśniejszą nie jest tak prosta, jak może się wydawać. Jeśli nie chcesz, aby zakupiony w drogerii, nieumiejętnie nałożony rozjaśniacz spalił Twoje włosy, lepiej oddaj swoją fryzurę w ręce fachowca. Zmiana koloru włosów na jaśniejszą jest kilkuetapowym procesem, który bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności może wyrządzić pasmom wielką krzywdę.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION