Bezpieczeństwo podczas jazdy konnej

Każda osoba wsiadająca na konia powinna być świadoma ryzyka, jakie podejmuje. Nie ulega wątpliwościom, że jazda konna przynosi ciału ogrom korzyści – kształtuje prawidłową postawę, wzmacnia mięśnie, pozytywnie wpływa na pracę narządów wewnętrznych, relaksuje, uczy samodzielności… Jednak z drugiej strony, nawet rekreacyjna, krótka przejażdżka może skończyć się poważnym upadkiem. Zapobiec jego skutkom pomoże odpowiednie nakrycie głowy.

Klasyczny toczek

Toczek jest tradycyjnym nakryciem głowy zapinanym pod brodą na regulowany pasek z klamrą. Obity jest  miękką, przyjemną  w dotyku tkaniną, a z tyłu posiada niewielką kokardkę. Zastosowane zapięcie nie pozwala na zmianę obwodu nakrycia, więc rosnące dzieci muszą regularnie je wymieniać. Toczki doskonale się prezentują, jednak podczas silnego uderzenia mogą nie zdać egzaminu. Wykonane są najczęściej z włókna szklanego.

Solidny kask do jazdy konnej

Droższą, ale zarazem skuteczniejszą i bardziej funkcjonalną alternatywą dla toczka jest kask do jazdy konnej. Kaski cenionych producentów łączą w sobie niewielką wagę i komfort użytkowania z bezwzględną skutecznością. Produkowane są z innowacyjnych tworzyw sztucznych, które podczas uderzenia rozpadają się, przejmując na siebie siłę wstrząsu. Ich wnętrze wyłożone jest gąbką wchłaniającą pot, zwiększającą stabilność i amortyzującą wstrząsy. Dostępne są w kilku rozmiarach. Dzięki regulacji można idealnie dopasować je do obwodu głowy.

Kupuj mądrze!

Kask jest najważniejszym elementem wyposażenia każdej osoby wsiadającej na konia. Podczas jego kupna lepiej nie zdawaj się na przypadek. Aby mieć pewność, że kask jest odpowiednio dopasowany, warto skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy. Zwróć uwagę, czy wstępnie wybrany model spełnia aktualną normę bezpieczeństwa.

 

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

kalkulatorubezpieczen.pl http://warnstam.org/jaki-naroznik-tarasowy-wybrac/ http://ngenuity.org/szkolenia-social-media-dla-studentow-kierunkow-marketingowych/