Alkohol na wesele 

Pierwszym skojarzeniem z weselem dla większości będzie prawdopodobnie jedzenie i alkohol. A jak alkohol to zapewne wódka. Nie ma się co oszukiwać, wódka jest na weselach nieodłącznym elementem zabawy. Trudno sobie wyobrazić tego typu przyjęcie bez sztandarowego polskiego trunku. Wódka na biesiadnych stołach obecna jest od stuleci, dlatego tej tradycji raczej nikt nie chce podważać. Jednakże, coraz częściej poza „czystą” na weselach pojawiają się też dobre wina i piwa. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również drinki serwowane przez wynajętych specjalnie na tę okazję barmanów.

Drinki czy gorzka wódka?

Nie ma się co dziwić, że polskie przyjęcia weselne ewoluują. Nie zawsze będą wyglądały jak w słynnym „Koglu-Moglu”. Obecnie zarabiamy coraz więcej i pragniemy mieć wesela już nie na wzór wschodni, a zachodni – ślub w plenerze, wesele w pałacu, a zamiast wódki – wykwintne drinki. W naszym kraju zmienia się też kultura picia. To, co kiedyś było normalne, dziś uchodzi za niestosowne, a ulubione alkohole Polaków sprzed dekady, czy dwóch odchodzą do lamusa. Obecnie lubimy wypić dobre wino, posmakować regionalnych piw i spróbować eleganckich, kolorowych koktajli. Dlatego też, coraz częściej widzimy na weselach barmana.

Barman na wesele – koszty

Barman to jednak dodatkowe koszty do i tak długiej listy wydatków weselnych. Sama obsługa barmańska kosztuje w granicach od 400 do 800 zł. Do tej ceny należy doliczyć: transport barmana i mobilnego baru na przyjęcie, szkło do drinków, zapas lodu, alkohol, likiery, syropy, napoje, soki, owoce oraz ewentualny pokaz barmański. Są oczywiście firmy, które biorą na siebie organizację tego wszystkiego. W sumie, obsługa barmana wraz z produktami i atrakcjami kosztować może nawet w granicach 2500 zł.
Prawdopodobnie nigdy nie zabraknie na weselach zwolenników „czystej ojczystej”, ale warto wziąć pod uwagę preferencje ogółu gości. Nie każdy lubi wódkę. Dlatego, nawet jeśli nie zdecydujemy się na barmana, warto przynajmniej zadbać o wybór innych, mniej procentowych alkoholi, w tym win i piw.

About the author

Related

http://warnstam.org/jaki-naroznik-tarasowy-wybrac/ http://godrejmeridien-gurgaon.com http://robimytolepiej.pl/walka-o-idealna-linie-postaw-na-pewne-metody/