2 sposoby na mniej kosztowne drukowanie

Oryginalne tonery do drukarek laserowych są dość drogie. Jeśli drukuje się sporadycznie, to można pozwolić sobie na zakup oryginalnego tonera, a w przypadku większej eksploatacji sprzętu szuka się oszczędności. Są dwie możliwości zmniejszenia kosztów drukowania. Korzystanie z zamienników lub regeneracja oryginalnych tonerów.

Zamienniki – wybór pośród zaufanych firm

Jednym ze sposobów na tańsze drukowanie są tonery zamienniki. Dostępność nieoryginalnych tonerów jest duża. Jednak nie wszystkie zamienniki są równie wydajne.

Na wysokość ceny oryginalnych tonerów wpływa przede wszystkim renoma firmy, ale wynikająca z tego również jakość produkcji tonerów. Spora część firm produkujących tonery zamienniki również dba o wysoką jakość oferowanych produktów. Wybierając zamienniki warto zapoznać się z opiniami różnych firm i wybrać najbardziej sprawdzoną, cieszącą się uznaniem wśród konsumentów. Dzięki temu mamy kupujące tonery będą dobre jakościowe, wydajne oraz żywotne.

Regeneracja – napełnianie oryginalnego tonera

Oprócz zakupu tonerów zamienników jest również możliwość regeneracji oryginalnych tonerów. Proces regeneracji w uproszczeniu polega na dokładnym go wyczyszczeniu i ponownym napełnieniu. Jednak aby zapewnić odpowiednią żywotność i wydajność bez ryzyka wystąpienia awarii (np. uszkodzenia drukarki) regeneracja musi zostać prawidłowo przeprowadzona. W związku, z czym i w tym wypadku ma znaczenie komu zlecamy tą usługę, Powinna być to firma specjalizująca się w tym.

Właściwie przeprowadzona regeneracja tonerów pozwala otrzymać na nowo pełnowartościowy produkt o wysokiej jakości oraz zaoszczędzić nawet do 70% ceny nowego oryginalnego tonera. Wybierając regeneracje tonera przyczyniamy się również do ochrony środowiska, ponieważ szacunkowo toner z drukarki laserowej potrzebuje, by się rozłożyć nawet 500 lat.

Zamienniki czy tonery co więc lepsze?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę i wybrać opcję dla siebie najlepszą.

Tonery zamienniki wydają się być najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Po wybraniu zaufanej firmy i odpowiedniego modelu zyskujemy wygodę i oszczędności nie tracą przy tym na jakości i wydajności drukowania.

Z kolei regeneracja tonerów sprzyja środowisku naturalnemu, ale niesie za sobą pewne ryzyko. Zbyt częste napełnianie tonera powoduje jego zużycie i zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Niemniej jednak profesjonalnie przeprowadzona regeneracja pozwoli sporo zaoszczędzić ciesząc się również dobrej jakości wydrukami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/1/tonery-alternatywne.html.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://etc-sa.com http://profesjonalnetarasy.pl https://swissies.pl