Więcej miejsca w mieszkaniu

Problem ograniczonej ilości miejsca dotyka przede wszystkim mieszkańców lokali blokowych. Wiedzą oni doskonale, że mieszkanie nie jest z gumy i konieczne jest rozsądne gospodarowanie swoim dobytkiem. Na szczęście obecnie projektanci mebli i dodatków do mieszkania wychodzą nam naprzeciw i oferują wiele interesujących rozwiązań, mających na celu zwiększenie powierzchni do przechowywania w domu. Które z nich powinny nas zainteresować?

Funkcjonalne szafy i łóżka

Podstawa w przechowywaniu jest kupienie odpowiednich szaf, regałów. W przypadku tych pierwszych kluczem jest nie tylko odpowiednie ustawienie kolejnych przedmiotów wewnątrz, ale… przede wszystkim wykorzystanie podłogi! Wielu z nas pozostawia tę przestrzeń wolną, a to spory błąd! Aby odpowiednio wykorzystać podłogę konieczne jest zakupienie plastikowych pojemników z pokrywkami. Dostępne w sklepach modele są na tyle obszerne, że zmieścimy w nich ubrania zimowe, zabawki, dokumenty. Zaletą jest możliwość stawiania ich jedno na drugim. Producenci oferują także możliwość samodzielnego projektowania wnętrza szafy.
Dobrym pomysłem na więcej przestrzeni w domu są łóżka z komorami wewnątrz. Dostać się można do nich poprzez podniesienie stelaża. Znacznie wygodniejszą opcję oferują jednak łóżka z szufladami – dodatkowa przestrzeń dostępna jest z wysokości ramy łóżka – wystają z niej po prostu uchwyty do wyciągania szuflad. W komorach łóżka możemy przechowywać pościel, książki, sezonową odzież – co tylko chcemy!

Pudła, pudełka…

Wspomnianych pudeł w szafach nie musimy chować przed wzrokiem innych. Wiele producentów oferuje kolorowe pudełka z kartonu lub plastiku, które pozwolą ukryć zabawki, dokumenty, drobiazgi, ale jednocześnie pozwolą na podniesienie estetyki pomieszczenia!

About the author

Related