Wczesną wiosną w ogrodzie

Nie możemy się wprost doczekać, kiedy znowu zaczniemy nasze ogrodowe życie! Tymczasem zaczyna się dopiero wiosna. Jest chłodno. O przyjemnym słońcu i ciepłych dniach można na razie tylko pomarzyć. Ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z wczesnej wiosny w ogrodzie! Wystarczy kilka dobrych pomysłów, żeby móc się nią w pełni cieszyć.

Pledy, koce i gorąca herbata

Z pewnością przyda się wciąż ciepłe ubranie, a do tego grubszy pled, którym owiniemy się, siedząc na przydomowym tarasie z kubkiem rozgrzewającej herbaty. Na taką chwilę warto sobie pozwolić zawsze. Nawet gdy pada wiosenny deszczyk, a my możemy się skryć w altance albo w ogrodowy domku. Zadaszenie tarasu i jego częściowe ogrodzenie – te praktyczne rozwiązania docenimy na wiosnę.

Wystarczy już tylko nieco odświeżyć nasze meble ogrodowe. Sceneria do wczesnowiosennego życia będzie gotowa. Można zacząć planować wiosenne porządki i przemiany, także te ogrodowe. Jeśli jesteśmy ogrodnikami z prawdziwego zdarzenia i uwielbiamy pielęgnować rośliny, to wkrótce zacznie się okres prac w ogrodzie. Trzeba pomyśleć o nowych odmianach roślin i ułożyć ogrodowy kalendarz.

Trochę ciepła

W tym chłodnym okresie pobyć na zewnątrz pomogą nam promienniki do ogrodu. Zwłaszcza jeśli lubimy siedzieć wygodnie w fotelu postawionym na tarasie, korzystając z urody wiosennych dni. Promienniki okażą się rewelacyjnym źródłem ciepła. Ogrzejemy się nawet w pochmurny dzień. Ciepło poczujemy natychmiast po włączeniu promiennika. Szybko przekonamy się, że to obowiązkowy przedmiot w ogrodzie.

Trochę ognia

Jeśli w pobliżu domu mamy kominek, to z pewnością rozpalenie w nim stanie się dodatkową atrakcją podczas wiosennego, chłodnego dnia spędzanego na zewnątrz. Doskonałą alternatywą dla kominka czy ogniska będą paleniska gazowe. Proste, bezpieczne i świetnie się prezentujące. Dzięki nim będziemy cieszyć się blaskiem i ciepłem ognia w każdej chwili. Tuż za progiem naszego domu.

About the author

Related