Szkolenia on-line – czy pomocne w zdobywaniu wiedzy?

Coraz więcej mówi się obecnie o zdobywaniu nowych umiejętności w pracy oraz o podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych. Okazuje się, że jest to niezbędne nie tylko po to, aby otrzymać upragniony awans, ale przede wszystkim by utrzymać się na dotychczasowych stanowiskach pracy. Jakie możliwości stoją prze osobami pragnącymi uczyć się nowych rzeczy? Zasadniczo opcje są dwie.

Placówki kształcenia ustawicznego

Do niedawna najczęściej stosowaną metodą podnoszenia kwalifikacji zawodowych było korzystanie z placówek kształcenia ustawicznego. Są one skierowane do osób dorosłych i oferują nie tylko kursy kształcenia zawodowego, ale również możliwość podejścia do egzaminu maturalnego, którego nie udało nam się zaliczyć w pierwotnym terminie. Placówki kształcenia ustawicznego znajdziemy w większości miast w Polsce. Korzystanie z nich jest odpłatne, jednak często koszty szkoleń i kursów pokrywają pracodawcy lub też urząd pracy. Zajęcia w takich placówkach prowadzone są w trybie dziennym, wieczorowym i weekendowym.

Platformy e-learningowe

Drugim sposobem na podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest korzystanie z nowoczesnych platform online. Mogą być one tematyczne lub tez ogólnotematyczne. Zazwyczaj znajdziemy w nich takie kursy jak: kurs projektowania graficznego, kurs Photoshop, kurs online Archicad i wiele innych. Korzystanie z platform jest niezwykle proste – wystarczy jedynie się zarejestrować i już możemy szukać interesujących nas kursów video. Kiedy wybierzemy konkretne dodajemy je do wirtualnego koszyka i płacimy przelewem. Wraz z zaksięgowaniem należności materiały video są przypisywane na stałe do naszego konta. Zaletą korzystania z platform bez wątpienia jest fakt, że filmy możemy oglądać w dogodnym dla nas czasie. Nie jesteśmy ograniczeni przez platformę – materiały są nam oddawane bezterminowo.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.