Spinki do mankietów, czyli elegancki dodatek na wyjątkowe okazje

Ważne uroczystości i inne wyjątkowe okazje wymagają stroju podkreślającego charakter tego typu spotkań. I chociaż mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem dla panów w takich sytuacjach jest czarny garnitur wieczorowy, to mają oni jeszcze do wyboru frak lub smoking. Niezależnie od wybranej opcji warto postarać się o dodatki pasujące do ważnej okazji, a więc spinki do mankietów.

Chociaż pojawiły się już na początku XVII wieku, dopiero sto lat później zyskały sobie popularność. Wraz z biegiem czasu nieco się zmieniały, a dziś są nieodłącznym elementem garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Najbardziej klasyczne spinki do koszuli to te wykonane ze srebra lub złota. Zazwyczaj mają prosty kształt i klasyczne zdobienia. Miłośnicy nieco bardziej zdobnej biżuterii męskiej mogą zdecydować się na spinki w formie kryształu – w sklepie Modini.pl można znaleźć wiele wersji kolorystycznych tego modelu. Doskonale sprawdzą się do koszuli frakowej lub smokingowej.

Spinki do koszuli zazwyczaj noszone są jako dodatek na ważne uroczystości, jednak od jakiegoś czasu zauważyć można w modzie męskiej nowy trend, czyli spinki do mankietów w stylu casual. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim wzornictwem – krawaty, karty do gry, motocykle, lub flagi różnych krajów to tylko niektóre z przykładów tego typu ozdób. Są chętnie wybierane jako dodatek na mniej i bardziej formalne wyjścia, a ich kształt często dobierany jest do okazji. Na przykład dostępne w Modini.pl spinki w kształcie obrączek doskonale sprawdzą się jako element stroju Pana Młodego, świadka, albo gości. Miłośnik futbolu może z kolei wybrać spinki w kształcie piłki, albo flagi państwa ulubionej drużyny. Zapakowane w estetyczne pudełeczko spinki do koszuli sprawdzą się doskonale jako prezent dla każdego eleganckiego mężczyzny.

Wielu panów ma niemały problem z wyborem odpowiednich spinek. Chociaż mogłoby się wydawać, że ten niewielki dodatek jest mało widoczny, w rzeczywistości potrafi zaburzyć estetykę całej stylizacji. Spinki powinny być dobrane do stroju, a więc rodzaju garnituru. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, by pasowały do pozostałych elementów biżuteryjnych, do których należą zegarek, czy obrączka. Jeśli chodzi o sam wzór czy zdobienia spinek, to również warto dostosować je do okazji – na mniej formalne wyjścia sprawdzą się spinki w stylu casual, zaś na ważne uroczystości lepszym rozwiązaniem będą bardziej klasyczne modele. I jedne i drugie znajdą Państwo w sklepie Modini.pl.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.