Moda dla osób puszystych

Dawniej wielkim problemem było znalezienie ubrań w rozmiarach większych niż XXL. Zazwyczaj osoby poszukujące takich rozmiarów szyły ubrania na własną rękę lub też poszukiwały ich w sklepach zagranicznych – za niemałe pieniądze! Obecnie sytuacja jest znacznie bardziej komfortowa – do wyboru mamy zarówno sklepy stacjonarne z odzieżą XXL, jak i sklepy internetowe, w tym dedykowane wyłącznie osobom puszystym.

Wystrzałowa kreacja prosto z sieci

Skorzystanie ze sklepów internetowych okazuje się najlepszym rozwiązaniem: zakupów dokonujemy szybko, bez wychodzenia z domu. Zakupiony towar jest dostarczany wprost pod nasze drzwi, a w przypadku chęci zwrotu – nie ma z tym najmniejszego problemu. Sklepy internetowe zamieszczają szczegółowe tabele rozmiarów, dzięki czemu znacznie łatwiej możemy dopasować konkretne ubranie do siebie.

Moda ma znaczenie

O ile dawniej nie przykładano wielkiej uwagi do tego, czy ubrania dla osób puszystych odpowiadają najnowszym trendom w modzie, o tyle obecnie sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Puszyste panie i panowie mają do wyboru eleganckie kreacje, nawiązujące do najświeższych trendów. Ma to olbrzymie znaczenie – przez wiele lat osoby puszyste musiały zadowalać się prostymi krojami. Zmianie uległy także materiały wykorzystywane do tworzenia bluzek czy spodni. Znacznie częściej korzysta się z lnu, jedwabiu.

Kupno spodni!

W przypadku spodni dla puszystych istotne jest nie tylko dobranie odpowiedniego kroju, ale i materiału. Krój spodni nie powinien być zbyt obcisły. Taki model nie tylko krępuje ruchy, ale też nie dodaje uroku osobom puszystym. Unikajmy też spodni o niskim stanie, tak zwanych biodrówek. Niestety, niski stan wpływa na opieranie się brzucha i skóry bioder na krawędzi pasa spodni, co powoduje powstawanie nieestetycznej „oponki”.
Wybierając spodnie, warto kierować się przede wszystkim naszą wygodą – dobre będą modele o wysokim stanie, tj. spodnie których pas zakryje nasz brzuch. W przypadku nogawek szukajmy spodni o prostych lub minimalnie rozszerzonych nogawkach. Zapewnią one komfort podczas chodzenia, nie będą krępować ruchów.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.